Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

26 Мар 2009, 23:34

Ани, прилича ти на аубертово пипериче (Polygonum aubertii). Наистина расте бързо и е като плевел, при това студоустойчив :P

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

27 Мар 2009, 10:43

Здравейте! :D
Ето ме за днес.Вчера повече не можах да се включа понеже мъжа ми си дойде и докато каже как е било в Чехията времето отиде.
zamakat написа:И,знаете ли, сега като седя и мисля, мисля ,май на нашето диваче му окапват листата може да някое друго листопадно-не знам на Танчето какво и как се държи през зимата.Ако е на топло, не би трябвало да му опадват листата, ако е вечнозелената Анредера .

Моята Анредера е на топло през зимата но листата и окапват изхвърля старите клонки и започват да никнат новите :f .А сега имам и въпрос понеже ония ден я пресадих:
Може ли да я торя или да изчакам малко да свикне с новия си дом?
....макар че тя и без да я торя расте с огромна скорост.Но искам да я накарам пак да цъфне и затова.
:-p :-p :-p А меду другото вчерашният израстък :? :? :? е вече 64 см.
:da :da :da

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

27 Мар 2009, 10:48

Пропуснах да напиша че мисля да торя с зеления кристалон-какво ще кажете?
И още едно въпросче относно кристалона някъде бях чела че може да се пръскат листата с него,но искам и вие да кажете.

А по въпроса с идването ни в Пловдив-мъжа ми е съгласен :da :da :da ,трябва само да доуточним превоза понеже наща кола замина на вторични :) :) :) а още не е останало ред да си купим друга.Ама нека дойде време.....да не говоря предварително,че дотогава може някой метеорит да ме трясне........ :) :) :) :) :) дет се вика да не дърпам дявола за опашката :-vv :-vv

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

27 Мар 2009, 11:36

снощи си се представила омайващо пред него :) :) :)

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

27 Мар 2009, 12:06

Strict написа:снощи си се представила омайващо пред него :) :) :)

:) :) :) :) :)
Аха поизпотих го малко :) :) :) и му викам после ти няма ли да ме заведеш на цветната пролет в Пловдив а той ми вика кво ще правим там,а майка ми кво кво....не знаеш ли кво китки пак да гледа.....аз викам няма да е само гледане :) :) :) ,пък той ох пак ще изгоря с тез китки твойте :) :) :) :da :da :da
Кво да се прави........

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

29 Мар 2009, 17:48

Здравейте за днес....вчера поради празника влязох само сутринта и от тогава край(да не сте ми писали отцъствие :) )
Нека да се отчета за Анредерата,която вече е 79 см. расте с бясна скорост,Майки я надникни през прозореца да не е стигнала при тебе вече :) :) :)

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

02 Апр 2009, 10:05

С голямо съжаление и гняв :( съобщавам,че няма да мога да присъствам на тазгодишната "Цветна пролет"
За да мога да дойда имах обещание от мой приятели уж,че в събота с тяхната кола ще тръгнем.........но днес току що ми звънна приятелката ми и каза че имали неотложен ангажимент в събота и неделя и няма да може да стане работата.... :l А уж твърдо ми обещаха :(
Приятели........ :l
Понеже съм обещала на Майкъл от цветето си а няма да мога да отида в Пловдив,го моля ако още иска да му пратя да си напише адреса на лични,защото друг начин просто не виждам...
И едно да знаете от мене:
На тоя свят прятели Няма,само Познати.
Не се доверявам на никого вече.... :(
Провалиха ми деня..... :( :( :(

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

02 Апр 2009, 10:53

tancheto86 написа:С голямо съжаление и гняв :( съобщавам,че няма да мога да присъствам на тазгодишната "Цветна пролет"
За да мога да дойда имах обещание от мой приятели уж,че в събота с тяхната кола ще тръгнем.........но днес току що ми звънна приятелката ми и каза че имали неотложен ангажимент в събота и неделя и няма да може да стане работата.... :l А уж твърдо ми обещаха :(
Приятели........ :l
Понеже съм обещала на Майкъл от цветето си а няма да мога да отида в Пловдив,го моля ако още иска да му пратя да си напише адреса на лични,защото друг начин просто не виждам...
И едно да знаете от мене:
На тоя свят прятели Няма,само Познати.
Не се доверявам на никого вече.... :(
Провалиха ми деня..... :( :( :(

Танче,ни съ пукай!Тук е влажно,гадно и вали!Който успя вчера да се дореди до Панаира,е разочарован!Дай усмивчица на кака. :-p

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

02 Апр 2009, 11:18

Танче..
адреса е най лесното нещо....
обаче сега е времето за вкореняване на резниците
които аз обещах
и като мине пролетта е по трудно вече... :l
За разлика от Цветна пролет
моите са по редички видове и наведнъж ще имаш
много китки, които аз събирам 3 години...


ето ти адреса:
Пловдив
ул.П.Р.Славейков №31а
Сем. Михайлови

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

02 Апр 2009, 12:10

Strict написа:Танче..
адреса е най лесното нещо....
обаче сега е времето за вкореняване на резниците
които аз обещах
и като мине пролетта е по трудно вече... :l
За разлика от Цветна пролет
моите са по редички видове и наведнъж ще имаш
много китки, които аз събирам 3 години...


ето ти адреса:
Пловдив
ул.П.Р.Славейков №31а
Сем. Михайлови


Майки напълно те разбирам,но няма друг начин до сега съм обикаляла от апартамент на апартамент на познати да ги моля,но никой не му се пътува.
Яд ме е че тези ме метнаха :(
Ами здраве да е за китките,щом не ти се занимава с пощите.....
Аз ще ти пратя анредерата по пощата само си напиши и пощенския код.
Добави отговор