Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

раздел лиановидни

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

Мнениеот Strict » 26 Мар 2009, 14:17

сега вече разбра че ти е много рядка китката :f
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

Мнениеот tancheto86 » 26 Мар 2009, 14:25

Strict написа:сега вече разбра че ти е много рядка китката :f

Рядка рядка..........в родината й мило и драго дават да се отърват от нея пък ний тука за 40 китки правим пазърлъци. :) :) :) :) :) :)
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

Мнениеот zamakat » 26 Мар 2009, 14:30

А бе хора, защо туй за дето говорите ми прилича на една лиана дето много се среща по край брега на морето и съм я виждала в Созопол и си расте като дива виждала съм я като е цъфнала -наистина е хубава, но си мислех, че е много буйна и дива.Дали става въпрос за същото или е друго ,но ужасно много си приличат.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

Мнениеот Strict » 26 Мар 2009, 14:33

tancheto86 написа:
Strict написа:сега вече разбра че ти е много рядка китката :f

Рядка рядка..........в родината й мило и драго дават да се отърват от нея пък ний тука за 40 китки правим пазърлъци. :) :) :) :) :) :)

обаче батко ти Майкъл те прецака
с даването на грудка
в съотношение 40:1 :)
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

Мнениеот Strict » 26 Мар 2009, 14:34

zamakat написа:А бе хора, защо туй за дето говорите ми прилича на една лиана дето много се среща по край брега на морето и съм я виждала в Созопол и си расте като дива виждала съм я като е цъфнала -наистина е хубава, но си мислех, че е много буйна и дива.Дали става въпрос за същото или е друго ,но ужасно много си приличат.

тази китка е от тропиците и не може по нашите земи да я има в диво състояние :-vv
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

Мнениеот tancheto86 » 26 Мар 2009, 14:38

Strict написа:
zamakat написа:А бе хора, защо туй за дето говорите ми прилича на една лиана дето много се среща по край брега на морето и съм я виждала в Созопол и си расте като дива виждала съм я като е цъфнала -наистина е хубава, но си мислех, че е много буйна и дива.Дали става въпрос за същото или е друго ,но ужасно много си приличат.

тази китка е от тропиците и не може по нашите земи да я има в диво състояние :-vv

Много мииииии чудно мойта комшийка чак до тропиците ли е ходила за нея :) :) :) Още днеска вечерта кат си дойдат от работа ще ида да я питам от къде я е гепнала и какво стана с нейната. :da :da :da
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

Мнениеот tancheto86 » 26 Мар 2009, 15:13

Ето още малко инфо:

Синоними: Boussingaultia cordifolia, Boussingaultia gracilis, Boussingaultia pseudobasselloides
Общи имена: anredera, enredadera дел комар (испански), filikafa, агнешка опашки, Мадейра лозата, резеда лозата, parra де Мадейра (испански),
Организмов тип: лоза катерач .

Възниква при:естествени гори, засадени гори, крайречни зони.
В Австралия А. cordifolia може да се намери край речните ръбовете на високи открити гори. Тя е също така разпространена сред някои тропически тихоокеанските острови.
Листата и се ядат и наподобяват спанак,корена също е ядлив.
В родината си анредерата е плевел.
Разпространени са случайно в Северен Оукланд, на юг до Hawkes Bay и Манауато. Първоначално от тропическа Южна Америка.
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

Мнениеот zamakat » 26 Мар 2009, 15:36

Въобще не твърдя, че е същото, но само ви казвам за удивителната прилика .може и въобще да не то , а може и да е, защото тук южна Б-я се срещат субтропични видове и ето какво прочетох за него в Уикипедия
Тя е била въведена в Африка, Австралазия-Тихоокеанския регион, Европа и Северна Америка, той се счита за инвазивни видове, в много от тропическите и субтропични местности.
Знам къде е мястото му в Созопол и ще ида да видя и го снимам отблизо дали има въздушни клубени и дали е листопадно или със вечнозелени листа кото това африканското.Като беше цъфнало-много ме впечатли.Инаистина е инвазивно. Итогава си казах- я каква красива дивотийка.Аможе и да е пренесена от някой хората на къщата по- нагоре по скалата. кой знае, но ще го проучим тоз въпрос- стана ми интересно - дали е съвпадение или не сме му определили точно името.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

Мнениеот zamakat » 26 Мар 2009, 15:49

И,знаете ли, сега като седя и мисля, мисля ,май на нашето диваче му окапват листата може да някое друго листопадно-не знам на Танчето какво и как се държи през зимата.Ако е на топло, не би трябвало да му опадват листата, ако е вечнозелената Анредера .
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Анредера кордифолия(Anredera cordifolia )

Мнениеот Мериголд » 26 Мар 2009, 23:34

Ани, прилича ти на аубертово пипериче (Polygonum aubertii). Наистина расте бързо и е като плевел, при това студоустойчив :P
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към ЛИАНОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: easowapa


cron