Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

Re: Жасмин(Jasminum)

11 Май 2009, 13:41

През февруари си закупих това цвете (май тогава беше :) ). Много го харесвам. В една от темите неправилно бях написала, че съм си закупила мадагаскарски жасм,ин, но след това забелязах, че съм сбъркала. Всъщност мисля, че растението ми е като това на Меги (с нея май си падаме все по еднакви растения - венерини мухоловки, еделвайс, жасмин, фикус бенджамин ... :D Много харесвам стила й!!! :-p ).
Купихме го църнало и продължи да цъфти и след това, но понеже беше на студено, а ние го внесохме на топло (в една стая сме и няма как да правим разделение), не се повлия особено добре. По-голямата част от листата му изсъхнаха, изсъхнаха и няколко от стъблата, но за сметка на това се показват нови, които се развиват страхотно. Цветето е изнесено навън вече отдавна, а и в събота го пресадих в доста богата и екологичночиста почва в по-голямка саксия, така че вече чакам още по-положително развитие. :da
Не знаех, че растението цъфти и през есента. Ще чакам този период с нетърпение, а до тогава ще се опитам да му дам максимално най-добрите условия, за да се развива добре. :D
Между другото нашата тераса е точно източна, което отдавна ми харесва изключително много. :D

А що се отнася до латинските имена - аз много държа на тях и гледам да ги изписвам, когато пускам нова тема, свързана с точно определен вид и не защото някой ми е казал или съм прочела някъде, че е прието да бъде по този начин, а защото сама съм осъзнала, че така е много по-практично и по-удобно за всички нас. А и по латинското име може да се разбере точно за кой вид растение от сродните става въпрос. Вчера обаче пуснах тема за карамфила и понеже не знаех латинското му име (на пакетчето със семена има някакви странни имена, които според мен не са латински, а и някъде в Нета четох някакво друго име), така че не го изписах. Но ще потърся и ще коригирам този си пропуск. :D

П. С. И аз реших да проверя темите за лиановидните и ако нямаше тема, щях да пусна нова за този жасмин. :D
По-късно ще ви покажа снимки на моето цветенце. :-p
Добави отговор