Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

Мина Лобата(Mina Quamoclit)

19 Мар 2009, 12:06

И сегааа-дето си хванах белята със тези семенца-има и такава китка-на снимка красива лиана,ама за който може да я сколаса,но аз сега с изпаднах в паника и ужас -само ги премятквам и не знам какво да правя тези пакетчета.Затова викам да пусна по една такава темичка та поне вие да ми помогнете.
Първо ще сложа снимката му
Изображение
И ето какво пише за него на пакетчето-Катерливо цвете,коетоприятно ще разнообразивашата градина Преплитащите се стъбла бързо покриват огради и решетки.Почва с добри дренажни свойства.
Сеене-февруари -април
разсаждане-май
обича слънце
Цъфти-сигурно от май нататък

Re: Мина Лобата(Mina Quamoclit)

19 Мар 2009, 12:24

това е ипомея...:-vv
няма сложности при ипомеята :f

Re: Мина Лобата(Mina Quamoclit)

20 Мар 2009, 10:51

Аз гледах Mina lobata по-миналата година. Доста е растовита, прави хубава и обилна листна маса и е ефектна и необичайна като цъфтеж. Виеше се по една телена ограда. Няма нищо особено при нея, като другите едногодишни лиани е. Посей я в саксийка и после направо я прехвърли в земята. Не обичаше презасаждане май.

Re: Мина Лобата(Mina Quamoclit)

20 Мар 2009, 10:58

Алпина написа:Аз гледах Mina lobata по-миналата година. Доста е растовита, прави хубава и обилна листна маса и е ефектна и необичайна като цъфтеж. Виеше се по една телена ограда. Няма нищо особено при нея, като другите едногодишни лиани е. Посей я в саксийка и после направо я прехвърли в земята. Не обичаше презасаждане май.

ОК Тенкс :-p
Вътре бяха 6-7 семена и ги сях в 6-7 саксийки и сега ще чакам.
Добави отговор