Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

Дипладения/Dipladenia, Mandevilla

20 Яну 2009, 20:24

Страхотна многогодишна бързорастяща лиана ,цветовете и са бели, червени или розови приличат на цветовете на олеандъра а и цветовете се задържат почти месец,цъфти от май до късна есен . .Обича светлината и влажния въздух ,все пак е тропическо растение .Размножава се със резници и семена.Не обича студа минимални температури около 10 градуса.
Дано тази година се сдобия с една Дипладения :D
Изображение
Изображение
Последна промяна Charodeika на 20 Яну 2009, 21:20, променена общо 1 път

Re: Дипладения/Dipladenia, Mandevilla

20 Яну 2009, 21:17

Чародейка написа:Страхотна многогодишна бързорастяща лиана ...

Наистина красива...ама откъде да вземем резници ...че ми се иска да се пробвам с отглеждането и.

Re: Дипладения/Dipladenia, Mandevilla

20 Яну 2009, 21:19

ами аз ще чакам да пуснат по магазините ,дано да пуснат де :D

Re: Дипладения/Dipladenia, Mandevilla

20 Яну 2009, 21:45

Чародейка написа:ами аз ще чакам да пуснат по магазините ,дано да пуснат де :D

ами в повечето случаи тази китка си е живо прецакване :l

Re: Дипладения/Dipladenia, Mandevilla

20 Яну 2009, 21:48

Strict ти гледал ли си дипладения ,и защо е пълно прецакване :?

Re: Дипладения/Dipladenia, Mandevilla

20 Яну 2009, 21:55

Чародейка написа:Strict ти гледал ли си дипладения ,и защо е пълно прецакване :?

ми не расте не цъфти или 1-2 цвята само мижави
и не знам какво иска :(
обаче Мериголд май каза че ги навива да цъфтят
и като влезе ще каже подробности :f
лично аз не съм доволен :(

Re: Дипладения/Dipladenia, Mandevilla

20 Яну 2009, 22:02

Ами аз тези ,които съм виждала ,бяха страхотни и затова много ми хареса това цвете :D ,явно си има тайна :D

Re: Дипладения/Dipladenia, Mandevilla

20 Яну 2009, 22:05

Чародейка написа:Ами аз тези ,които съм виждала ,бяха страхотни и затова много ми хареса това цвете :D ,явно си има тайна :D

ами страхотни са обаче съм вдигнал ниво с по хубавите лиани
и съм оставил дипладениите да се оправят сами :)
видях случайно вчера че пускат дълги лостуни
и тая година ако се отчетат с цвят ще ги похваля :) :) :)

Re: Дипладения/Dipladenia, Mandevilla

21 Яну 2009, 00:19

Китката е супер! Иска адски пек и сравнително рядко поливане, но обилно. Спокойно през лятото се полива през 2-3 дена, като се отчита че стои на най-припечното място и до бяла южна стена. През зимата става доста неугледна поради липса на достатъчно светлина. (листата окапват и стъблата се изтеглят) Трябва да се намали поливането. През април отново дръпват, ако осигурим стабилно слънчево огряване. След 15 май излиза навън и се преобразява много бързо. Напада се от щитоносни въшки. Подрязва се напролет, цъфти на новите клонки. Може да се подреже и есента, но леко, по-скоро ако е прекалено голяма и не може да се прибере. През лятото задължително трябва да е навън, а не в стайни условия, защото има нужда от много въздух и пряка слънчева светлина. Не съм забелязала да има нужда от влажен въздух, по-скоро точно обратното, сухия въздух не й пречи никак.
Последна промяна Мериголд на 21 Яну 2009, 00:24, променена общо 1 път

Re: Дипладения/Dipladenia, Mandevilla

21 Яну 2009, 00:23

Мериголд значи няма да сбъркам ако си я купя :D ,аз отдавна съм си навила пръста да си купя и тук в един магазин само досаждам на хората :P
Ще чакаме снимки на твоята :D
Добави отговор