Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

Re: ипомеа -кипърска лоза

20 Фев 2009, 21:30

ilimili написа:Само аз ли нищо не съм си скубнала от тая пуста Гърция?Много съм смотана. :l Катарантуса го сях като Петунии.Дано го изгледам.

на четвъртък пазара го продават по 1лв. в цъфтеж а понякога пада и на 0.50лв. 4-5 цвята...аз купих 5бр. и ми подариха още един брой като бонус каките там :P

Re: ипомеа -кипърска лоза

28 Фев 2009, 19:53

marchela написа:Аааа мойто е точно такова-с малки червени фунийки
и с много интересни клечки-листа :) :) наподобава копър.
Наистина като нацъфти е страхотно.Имам събрани семена. :-D

Marchela дали важи още твоята оферта за семенцата? Много ми хареса червената ипомеа. Досега не съм я виждала в нашия край.

Re: ипомеа -кипърска лоза

12 Мар 2009, 21:20

имам семенца от тези ипомейки и ще ги засея с кеф
и като цъфнат пак кеф :da

Изображение

Изображение

Изображение

Re: ипомеа -кипърска лоза

14 Мар 2009, 11:11

Е,тоя път не завиждам,защото моите фунийки цъфтят втора седмица :P .Искам да попитам цветът винаги ли трае по ден или аз така го гледам?Като се науча да качвам снимки тук,първо тях ще ви покажа! :-da

Re: ипомеа -кипърска лоза

14 Мар 2009, 12:14

ilimili написа:Е,тоя път не завиждам,защото моите фунийки цъфтят втора седмица :P .Искам да попитам цветът винаги ли трае по ден или аз така го гледам?Като се науча да качвам снимки тук,първо тях ще ви покажа! :-da

за съжаление наистина цвета се задържа един ден :l

Re: ипомеа -кипърска лоза

14 Мар 2009, 12:21

ilimili написа:Е,тоя път не завиждам,защото моите фунийки цъфтят втора седмица :P .Искам да попитам цветът винаги ли трае по ден или аз така го гледам?Като се науча да качвам снимки тук,първо тях ще ви покажа! :-da

сега разбрах че форумката ще дава готови ипомеи а не семена :da

Re: ипомеа -кипърска лоза

14 Мар 2009, 18:46

Strict написа:
ilimili написа:Е,тоя път не завиждам,защото моите фунийки цъфтят втора седмица :P .Искам да попитам цветът винаги ли трае по ден или аз така го гледам?Като се науча да качвам снимки тук,първо тях ще ви покажа! :-da

сега разбрах че форумката ще дава готови ипомеи а не семена :da

Шъ давам,ни бой съ :b

Re: ипомеа -кипърска лоза

15 Мар 2009, 00:53

Ти не забравяй другарчетата, ами събирай семенца за догодина че дотогава ще се навържат десетки кандидати за червената красавица :)

Re: ипомеа -кипърска лоза

15 Мар 2009, 10:53

Мериголд написа:Ти не забравяй другарчетата, ами събирай семенца за догодина че дотогава ще се навържат десетки кандидати за червената красавица :)

ела да ти дам семена от кичестата :f
и да видиш как глориозата ми ще цъфти
и май имам кенедия но трябва да я видиш че не съм сигурен :da1

Re: ипомеа -кипърска лоза

15 Мар 2009, 11:35

Майки това не е кенедия душа, основавам се единствено на силната си зрителна памет за растения - нали ни показа китката миналата седмица, като дойдохме да разпуснем при тебе на кафе. По никакъв начин не мога и да си помисля, да оспоря мнение на Мериголд, но някак си съм почти сигурна, че и тя ще се произнесе така по въпроса. Най-добре е да го види реалити, но на мен лично никак не ми прилича на бобово, нито пък на каквато и да е лиана.
Добави отговор