Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Клематис /Clematis/

раздел лиановидни

Re: Клематис

Мнениеот mama Dani » 06 Яну 2009, 12:28

marchela написа:Ще се дразним ли сега а? :lol: :lol:


Хи-хи, лятото ще си напълня банските с резници и идвам натюрел да ти ги донеса, а Цветар ще извикаме да прави пресадките. :lol: /сори за спама, нека да е весело!/
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Клематис

Мнениеот marchela » 06 Яну 2009, 14:52

Аз съм съгласна и ще те чакам,а що се отнася до Цветар дано се съгласи. :lol: :lol:
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Клематис

Мнениеот zamakat » 06 Яну 2009, 21:13

От този вишневия и аз имам ,

а другите ще ви ги снимам . Бял, лилав и имам и един дивичък.
Браво за присадките, майстори от мен искайте материал.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Клематис

Мнениеот zamakat » 06 Яну 2009, 21:17

Цветар ще го викаме и за присадки на лимонатака че с един куршум 2
заека.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Клематис

Мнениеот viki » 16 Мар 2009, 23:36

Прекрасни клематиси.Ще се опитам да си облагородя, но затова ми трябват поне 1,2 клончета,дали има възможност някой да ми изпрати. :D Ще се радвам ако получа съвети.Лека вечер.
Аватар
viki
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Фев 2009, 20:59

Re: Клематис

Мнениеот s_t_m » 19 Мар 2009, 23:32

mama Dani написа:Чудесно е и много интересно, това, което описваш. А иначе аз съм в триъгълника Пловдив - Брацигово - Пещера, живеейки по малко навсякъде, в момента най-вече в Пловдив. И да взема да пусна малко и аз снимки, че тъкмо се научих, а и все пак - да не бягаме от темата!
Изображение

Изображение

Изображение


При всички случаи аз съм по "мама" от теб, Дани. :D Здравей! И двата ти клематиса са много красиви! Първият ми клематис беше див, изваден и пренесен от гората. После дойде ред и на културните сортове. От февруари все заничам дали ще покара един от тях, който през лятото за пръв път имаше два цвята и увяхна отгоре надолу. Вчера видях , че вече се е появила дългоочакваната пъпка от корена! :da
[img]http://lh3.ggpht.com/_DK1e0UdG13Q/SQCU9iqA3fI/AAAAAAAAB94/-CWPHhQnckg/s640/Picture%[/img]
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Клематис

Мнениеот Strict » 19 Мар 2009, 23:36

s_t_m написа:
mama Dani написа:Чудесно е и много интересно, това, което описваш. А иначе аз съм в триъгълника Пловдив - Брацигово - Пещера, живеейки по малко навсякъде, в момента най-вече в Пловдив. И да взема да пусна малко и аз снимки, че тъкмо се научих, а и все пак - да не бягаме от темата!
Изображение

Изображение

Изображение


При всички случаи аз съм по "мама" от теб, Дани. :D Здравей! И двата ти клематиса са много красиви! Първият ми клематис беше див, изваден и пренесен от гората. После дойде ред и на културните сортове. От февруари все заничам дали ще покара един от тях, който през лятото за пръв път имаше два цвята и увяхна отгоре надолу. Вчера видях , че вече се е появила дългоочакваната пъпка от корена! :da
[img]http://lh3.ggpht.com/_DK1e0UdG13Q/SQCU9iqA3fI/AAAAAAAAB94/-CWPHhQnckg/s640/Picture%[/img]

снимката не работи нещо :-vv
но я видях...мулти блу е клематиса ти
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Клематис

Мнениеот s_t_m » 19 Мар 2009, 23:38

zamakat написа:От този вишневия и аз имам ,

а другите ще ви ги снимам . Бял, лилав и имам и един дивичък.
Браво за присадките, майстори от мен искайте материал.



А аз - синия. :-vv

[img]http://lh3.ggpht.com/_DK1e0UdG13Q/SQCU60lfgRI/AAAAAAAAB9w/2pCNAulU580/s640/Picture%[/img]

Снимката не е виновна. Засилих се, а преди това пак трябваше да си прочета урока :?
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Клематис

Мнениеот cvetar » 25 Мар 2009, 20:44

mama Dani написа:Евала Цветар, страхотна идея и много добре онагледена!!! Ще опитам и аз, защото дивият клематис наистина расте навсякъде и ще бъде кощунство да не се възползвам от предложението ти, да не говорим, че клематисът ми е фаворит! А кога е подходящото време за въпросната манипулация?

Днес инспектирах моите горски находища и видях,че лианите на дивия клематис вече имат масово раззеленяващи се пъпки...Това просто означава,че ако търсите да си отделите за подложки части от вкоренените лиани на клематиса - можете да го направите - ясно се различават кои лиани са сухи и кои - жизнени с покарали пъпки. Нужни са ви отрези с 2-3 колена,с добре развити корени,които откопавате и отрязвате внимателно и бързо пренасяте с почва в градината си или в саксия и засаждате - до времето,когато ще си намерите през лятото полувдървесинени резници от културен вид клематис,за да извършите облагородяване.....А ако няма вкоренени,можете сега да заровите стъблата в почвата там,където си расте,за да образуват корени до лятото .
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Клематис

Мнениеот keisi-flowers » 26 Мар 2009, 09:40

mama Dani написа:Евала Цветар, страхотна идея и много добре онагледена!!! Ще опитам и аз, защото дивият клематис наистина расте навсякъде и ще бъде кощунство да не се възползвам от предложението ти, да не говорим, че клематисът ми е фаворит! А кога е подходящото време за въпросната манипулация?

Mama Dani направо като пресаждаш пиши и мен в списъка с клематисите :) :) :)
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

ПредишнаСледваща

Назад към ЛИАНОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron