Switch to full style
раздел лиановидни
Добави отговор

Re: Клематис

06 Яну 2009, 12:28

marchela написа:Ще се дразним ли сега а? :lol: :lol:


Хи-хи, лятото ще си напълня банските с резници и идвам натюрел да ти ги донеса, а Цветар ще извикаме да прави пресадките. :lol: /сори за спама, нека да е весело!/

Re: Клематис

06 Яну 2009, 14:52

Аз съм съгласна и ще те чакам,а що се отнася до Цветар дано се съгласи. :lol: :lol:

Re: Клематис

06 Яну 2009, 21:13

От този вишневия и аз имам ,

а другите ще ви ги снимам . Бял, лилав и имам и един дивичък.
Браво за присадките, майстори от мен искайте материал.

Re: Клематис

06 Яну 2009, 21:17

Цветар ще го викаме и за присадки на лимонатака че с един куршум 2
заека.

Re: Клематис

16 Мар 2009, 23:36

Прекрасни клематиси.Ще се опитам да си облагородя, но затова ми трябват поне 1,2 клончета,дали има възможност някой да ми изпрати. :D Ще се радвам ако получа съвети.Лека вечер.

Re: Клематис

19 Мар 2009, 23:32

mama Dani написа:Чудесно е и много интересно, това, което описваш. А иначе аз съм в триъгълника Пловдив - Брацигово - Пещера, живеейки по малко навсякъде, в момента най-вече в Пловдив. И да взема да пусна малко и аз снимки, че тъкмо се научих, а и все пак - да не бягаме от темата!
Изображение

Изображение

Изображение


При всички случаи аз съм по "мама" от теб, Дани. :D Здравей! И двата ти клематиса са много красиви! Първият ми клематис беше див, изваден и пренесен от гората. После дойде ред и на културните сортове. От февруари все заничам дали ще покара един от тях, който през лятото за пръв път имаше два цвята и увяхна отгоре надолу. Вчера видях , че вече се е появила дългоочакваната пъпка от корена! :da
[img]http://lh3.ggpht.com/_DK1e0UdG13Q/SQCU9iqA3fI/AAAAAAAAB94/-CWPHhQnckg/s640/Picture%[/img]

Re: Клематис

19 Мар 2009, 23:36

s_t_m написа:
mama Dani написа:Чудесно е и много интересно, това, което описваш. А иначе аз съм в триъгълника Пловдив - Брацигово - Пещера, живеейки по малко навсякъде, в момента най-вече в Пловдив. И да взема да пусна малко и аз снимки, че тъкмо се научих, а и все пак - да не бягаме от темата!
Изображение

Изображение

Изображение


При всички случаи аз съм по "мама" от теб, Дани. :D Здравей! И двата ти клематиса са много красиви! Първият ми клематис беше див, изваден и пренесен от гората. После дойде ред и на културните сортове. От февруари все заничам дали ще покара един от тях, който през лятото за пръв път имаше два цвята и увяхна отгоре надолу. Вчера видях , че вече се е появила дългоочакваната пъпка от корена! :da
[img]http://lh3.ggpht.com/_DK1e0UdG13Q/SQCU9iqA3fI/AAAAAAAAB94/-CWPHhQnckg/s640/Picture%[/img]

снимката не работи нещо :-vv
но я видях...мулти блу е клематиса ти

Re: Клематис

19 Мар 2009, 23:38

zamakat написа:От този вишневия и аз имам ,

а другите ще ви ги снимам . Бял, лилав и имам и един дивичък.
Браво за присадките, майстори от мен искайте материал.



А аз - синия. :-vv

[img]http://lh3.ggpht.com/_DK1e0UdG13Q/SQCU60lfgRI/AAAAAAAAB9w/2pCNAulU580/s640/Picture%[/img]

Снимката не е виновна. Засилих се, а преди това пак трябваше да си прочета урока :?

Re: Клематис

25 Мар 2009, 20:44

mama Dani написа:Евала Цветар, страхотна идея и много добре онагледена!!! Ще опитам и аз, защото дивият клематис наистина расте навсякъде и ще бъде кощунство да не се възползвам от предложението ти, да не говорим, че клематисът ми е фаворит! А кога е подходящото време за въпросната манипулация?

Днес инспектирах моите горски находища и видях,че лианите на дивия клематис вече имат масово раззеленяващи се пъпки...Това просто означава,че ако търсите да си отделите за подложки части от вкоренените лиани на клематиса - можете да го направите - ясно се различават кои лиани са сухи и кои - жизнени с покарали пъпки. Нужни са ви отрези с 2-3 колена,с добре развити корени,които откопавате и отрязвате внимателно и бързо пренасяте с почва в градината си или в саксия и засаждате - до времето,когато ще си намерите през лятото полувдървесинени резници от културен вид клематис,за да извършите облагородяване.....А ако няма вкоренени,можете сега да заровите стъблата в почвата там,където си расте,за да образуват корени до лятото .

Re: Клематис

26 Мар 2009, 09:40

mama Dani написа:Евала Цветар, страхотна идея и много добре онагледена!!! Ще опитам и аз, защото дивият клематис наистина расте навсякъде и ще бъде кощунство да не се възползвам от предложението ти, да не говорим, че клематисът ми е фаворит! А кога е подходящото време за въпросната манипулация?

Mama Dani направо като пресаждаш пиши и мен в списъка с клематисите :) :) :)
Добави отговор