Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Пандорея

раздел лиановидни

Пандорея

Мнениеот mama Dani » 07 Дек 2008, 14:40

Пандореята /Pandorea/ е лиана от тропика, която ни омайва с ефирни цветове, обикновено обагрени в бледорозова тоналност. Необикновено красивият и цъфтеж е характерен за роднините и от сем. Бигнониеви. Малайзия, Австралия и Южна Африка са "Мека-та" на това красиво растение, макар името му да е свързано с типично европейски митологични нюанси. Девойката Пандора /др. гр. митология/ получила от Зевс кутия, която не трябвало да отваря, но тя, като всяка любопитна жена естествено я отворила и разни беди се пръснали насам и натам. Цветето , разбира се няма нищо общо с това, освен, че когато успее да образува семенни кутийки те се отварят и пръскат семената си навсякъде, подобно "кутията на Пандора". Ароматът и е близък до този на Жасмина, като саксийно растение може да достигне дължина до 4-5 м., при което е необходимо да има подпора или стълбичка, по която да вие летораслите си . Моята например в момента иска да превземе пердето в хола и много упорито бута клонките си във всички възможни дупчици от дантелата. Обича да я пръскат с вода, не е каприз по отношение на светлина, но е добре все пак да е на по-светло местенце, зимата, разбира се , като "дете на тропика" трябва да се пази от ниски температури. Размножава се най-лесно с отводи, обаче по-добрият начин е да отидеш и да си купиш голямо растение на промоция, както направих аз - Пандорея на около 80 см. камара разклонения - от 27 лв. на 12 в "Баумакс" - Филибето /Всъщност купи ми я мъжът ми :lol: /
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Пандорея

Мнениеот Strict » 07 Дек 2008, 18:22

покажи я цъфнала :mrgreen: :geek: :mrgreen:
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Пандорея

Мнениеот mama Dani » 07 Дек 2008, 19:41

Ще трябва да пусна албума с разни китки, защото иначе ще трябва да ми проведеш на момента курс за качване на единични снимки! :lol:http://s333.photobucket.com/albums/m369/Tecomaria/
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера


Назад към ЛИАНОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot], oriijub