Switch to full style
раздел храстовидни
Добави отговор

Касия-Cassia

05 Яну 2010, 21:11

-Касия-Cassia ,майчин лист

понеже се сдобих с това растение пускам темата ,защото се интересувам от него.Не е много често срещано у нас ,но има хора които го гледат и имат опит вече някакъв натрупан.Ще сложа някои снимки като за начало , а вие ще ме допълвате.

Изображение

Изображение

Re: Касия-Cassia

06 Яну 2010, 06:33

Чудесно храстче, жалко че цъфти доста късно есента.

Re: Касия-Cassia

06 Яну 2010, 12:50

Наистина е страхотно храстче.
Само не разбирам защо да е жалко бе Насе
че цъфти късно напротив много е хубаво че
ще има още нещо цъфнало толкова късно. :D

Re: Касия-Cassia

06 Яну 2010, 13:57

Изображение

Изображение

А тази касия се гледа в Ямболско, и зимата зимува в мазето.

Re: Касия-Cassia

07 Яну 2010, 17:04

И моята касия зимува в мазето. Цъфти от края на август до края на октомври, което си е доста дълъг период. Цъфти на нови клонки, което значи че не се плаши от подрязване. Според мен е доста издръжлива на суша. Изисква максимално пряко слънчево огряване и не страда ако забравите да полеете. Просто свива листата си, а след поливане бързо се ококорва. Образува безкрайно много пъпки за цъфтеж, а цветовете са невероятно ярки. Издържа на студ около -3 градуса. По-студено не съм пробвала. Възможно е според мен и до -7 да издържи. Прибрах моето храстче чак в края на декември. Листата му окапват от тъмнината, но това не е проблем. През зимата почти не поливам. Изкарвам още в средата на април и започвам постепенно да поливам. Силното слънце е най-важно, за да зацъфти по-рано и по-обилно. Размножава се лесно със семена, като семеначетата могат да зацъфтят още първата година при добро отглеждане. Семената са доста твърдички и трябва да се обработят предварително по избран от вас начин (надраскване, поливане с вряла вода, престой в оцет, леко начукване или стратифициране). Ако не се обработят, ще покълнат след няколко месеца. Успех!

Re: Касия-Cassia

08 Яну 2010, 15:39

Венче, твоята в контейнер ли е ,защото можело и мрежа под корените и се сее директно в земята и после се вадят корените с помощта на мрежата и се слага в мазето.А ако издържа тъй както казваш аз може да я пробвам по-натъй и отвън.

Re: Касия-Cassia

11 Яну 2010, 16:36

Моята касия е в контейнер, защото няма място в двора :P и уплътнявам площадките за паркиране

Re: Касия-Cassia

11 Яну 2010, 17:58

и моята я сях в контейнер и с него ще я прибирам.

Re: Касия-Cassia

11 Яну 2010, 20:07

Моята касия е все още с цветове, е , не са така свежи както бяха есента, но не съм предполагала, че ще са толкова трайни. Толкова бяха нежни енсента...

Re: Касия-Cassia

11 Яну 2010, 20:50

Къде я гледаш- в двора и после вътре сигурно :D
Добави отговор