Switch to full style
раздел храстовидни
Добави отговор

Асклепиас Asclepias

16 Ное 2009, 20:41

Този храст не е много разпространен у нас,отскоро има внос , поне в нашия край го няма и не се знае дали ще му понесе нашия климат .Смятам да направя експеримент с него. Иначе е много красив,цъвти цяло лято и даже и в момента.Холандците го ползват за аранжировки за букетите, защото е много траен като рязан цвят.Качвам ви няколко снимки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Re: Асклепиас Asclepias

17 Ное 2009, 11:05

zamakat написа:Този храст не е много разпространен у нас,отскоро има внос , поне в нашия край го няма и не се знае дали ще му понесе нашия климат .

Мога да те уверя, че при теб ще се чувства отлично. Аз имам едно храстче, което е подложено на ужасни мъки. Сложила съм го на едно място-на припек и суша, да не говорим за наторяване и въпреки всичко ми е благодарно, дори и само за това, че ми е в двора. Зимата надземната част изсъхва, но напролет, точно когато мисля, че вече няма да се покаже, то направо като Феникс от пепелта се показва и ме радва, а аз дори не му се отблагодарявам за упоритостта-чак ме е срам.

Re: Асклепиас Asclepias

17 Ное 2009, 11:35

а моят асклепиас, който в началото на лятото пристигна при мене във вид на семенца :D в момента цъфти . надявам се да се справя с производството на още семенца и напролет да мога да го разсадя. при мене обаче идеята не е декорация, а храна за пчели - той е медоносно растение. мисля че си заслужава малкото грижи, които изисква . :D

Re: Асклепиас Asclepias

18 Ное 2009, 13:09

Изображение

от днес - 18.11.2009 год. снимка на асклепиас. през пролетта Джулка ми прати семенца . така изглежда към настоящия момент

:pp3

Re: Асклепиас Asclepias

18 Ное 2009, 14:22

А моят не поникна!Но аз предвидливо съм си оставила семена и напролет пак ще сея :da :da :da

Re: Асклепиас Asclepias

18 Ное 2009, 15:55

и аз чаках доста време - после спря да расте . а сега .... точно сега му е време да цъфти , посред зима :pp3
но нали си го обичам ...

Re: Асклепиас Asclepias

19 Ное 2009, 09:52

Значи и аз ще чакам някой семчица от някой
с огромно сърце. :) :)
Радва ме това че ще мога да го оставя навън зимата.
Така разбрах от думите на Донка,но може и да греша.

Re: Асклепиас Asclepias

19 Ное 2009, 10:05

marchela написа:Значи и аз ще чакам някой семчица от някой
с огромно сърце. :) :)
Радва ме това че ще мога да го оставя навън зимата.
Така разбрах от думите на Донка,но може и да греша.

Правилно си разбрала, така ми каза човека от когото купих храстчето и без много-много да му мисля го засадих в градината, още повече, че ми трябва точно за там. Имам достатъчно цветя и храсти, които мъкна пролетта навън, а есента навътре. А може да е оцеляло случайно-презимувало е навън само една зима, това ще е втората. Искам да уточня, че като го вземах, нямах никаква идея как да го гледам-просто експеримент.

Re: Асклепиас Asclepias

19 Ное 2009, 11:14

Е при вас по морето може и да отцелее ама при мен.... не ми се вярва.Ако изобщо успея да го отгледам :-D :-D мисля да го мъкна навън-навътре поне 2-3 години докато порасне

Re: Асклепиас Asclepias

04 Дек 2009, 10:37

stela75 написа:Е при вас по морето може и да отцелее ама при мен.... не ми се вярва.Ако изобщо успея да го отгледам :-D :-D мисля да го мъкна навън-навътре поне 2-3 години докато порасне


Стели, сега го презимувай вътре,напролет сей отвън в земята, за един сезон ще стане метър и половина , отчекни си резнички , те лесно се вкореняват, тях ще прибереш после а старото оставяш ,за да видиш дали ще зимува при вас. :D Аз сега затрупах стария корен с борови иглички,може като стане по-студено да му направим и малко завет.А резницата, в саксийка за този сезон стана 1.50 и нея прибрах има и пъпки пак и цъфтя и тя цяло лято :D
Добави отговор