Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Асклепиас Asclepias

раздел храстовидни

Асклепиас Asclepias

Мнениеот zamakat » 16 Ное 2009, 20:41

Този храст не е много разпространен у нас,отскоро има внос , поне в нашия край го няма и не се знае дали ще му понесе нашия климат .Смятам да направя експеримент с него. Иначе е много красив,цъвти цяло лято и даже и в момента.Холандците го ползват за аранжировки за букетите, защото е много траен като рязан цвят.Качвам ви няколко снимки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Асклепиас Asclepias

Мнениеот baba_tzveta » 17 Ное 2009, 11:05

zamakat написа:Този храст не е много разпространен у нас,отскоро има внос , поне в нашия край го няма и не се знае дали ще му понесе нашия климат .

Мога да те уверя, че при теб ще се чувства отлично. Аз имам едно храстче, което е подложено на ужасни мъки. Сложила съм го на едно място-на припек и суша, да не говорим за наторяване и въпреки всичко ми е благодарно, дори и само за това, че ми е в двора. Зимата надземната част изсъхва, но напролет, точно когато мисля, че вече няма да се покаже, то направо като Феникс от пепелта се показва и ме радва, а аз дори не му се отблагодарявам за упоритостта-чак ме е срам.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Асклепиас Asclepias

Мнениеот DarinaN » 17 Ное 2009, 11:35

а моят асклепиас, който в началото на лятото пристигна при мене във вид на семенца :D в момента цъфти . надявам се да се справя с производството на още семенца и напролет да мога да го разсадя. при мене обаче идеята не е декорация, а храна за пчели - той е медоносно растение. мисля че си заслужава малкото грижи, които изисква . :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Асклепиас Asclepias

Мнениеот DarinaN » 18 Ное 2009, 13:09

Изображение

от днес - 18.11.2009 год. снимка на асклепиас. през пролетта Джулка ми прати семенца . така изглежда към настоящия момент

:pp3
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Асклепиас Asclepias

Мнениеот stela75 » 18 Ное 2009, 14:22

А моят не поникна!Но аз предвидливо съм си оставила семена и напролет пак ще сея :da :da :da
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Асклепиас Asclepias

Мнениеот DarinaN » 18 Ное 2009, 15:55

и аз чаках доста време - после спря да расте . а сега .... точно сега му е време да цъфти , посред зима :pp3
но нали си го обичам ...
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Асклепиас Asclepias

Мнениеот marchela » 19 Ное 2009, 09:52

Значи и аз ще чакам някой семчица от някой
с огромно сърце. :) :)
Радва ме това че ще мога да го оставя навън зимата.
Така разбрах от думите на Донка,но може и да греша.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Асклепиас Asclepias

Мнениеот baba_tzveta » 19 Ное 2009, 10:05

marchela написа:Значи и аз ще чакам някой семчица от някой
с огромно сърце. :) :)
Радва ме това че ще мога да го оставя навън зимата.
Така разбрах от думите на Донка,но може и да греша.

Правилно си разбрала, така ми каза човека от когото купих храстчето и без много-много да му мисля го засадих в градината, още повече, че ми трябва точно за там. Имам достатъчно цветя и храсти, които мъкна пролетта навън, а есента навътре. А може да е оцеляло случайно-презимувало е навън само една зима, това ще е втората. Искам да уточня, че като го вземах, нямах никаква идея как да го гледам-просто експеримент.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Асклепиас Asclepias

Мнениеот stela75 » 19 Ное 2009, 11:14

Е при вас по морето може и да отцелее ама при мен.... не ми се вярва.Ако изобщо успея да го отгледам :-D :-D мисля да го мъкна навън-навътре поне 2-3 години докато порасне
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Асклепиас Asclepias

Мнениеот zamakat » 04 Дек 2009, 10:37

stela75 написа:Е при вас по морето може и да отцелее ама при мен.... не ми се вярва.Ако изобщо успея да го отгледам :-D :-D мисля да го мъкна навън-навътре поне 2-3 години докато порасне


Стели, сега го презимувай вътре,напролет сей отвън в земята, за един сезон ще стане метър и половина , отчекни си резнички , те лесно се вкореняват, тях ще прибереш после а старото оставяш ,за да видиш дали ще зимува при вас. :D Аз сега затрупах стария корен с борови иглички,може като стане по-студено да му направим и малко завет.А резницата, в саксийка за този сезон стана 1.50 и нея прибрах има и пъпки пак и цъфтя и тя цяло лято :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Следваща

Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron