Switch to full style
раздел храстовидни
Добави отговор

Лавровишна /Laurocerasus officinalis/

13 Ное 2009, 17:28

Този красив декоративен храст с вечнозелени едри кожести листа е много разпространен във Варна - по градинки и в Морската градина.Работата е там,че в разсадниците се размножава чрез присаждане върху дюлева подложка.Това личи ясно при вглеждане на непочистените с години подложки от поддържащите фирми... :( Аз пробвах това лято да го размножа чрез засаждане на костилка от плодовете,които прави - даже бяхме вече коментирали тук някъде с Дарина - питаше за този храст... И взе,че се получи успешно - така че желаещите да го имат в двора и градината си може да се пробват,ако желаят,стига да си съберат плодовете през лятото,като узреят.Храстът е много красив,като разцъфнат белите му цветове през пролетта,само че е отровно цялото растение без плодовете му.Размножавал съм го и чрез вкореняване на резници - като лимона,но може и във вода - но дългичко се чака...
Ето как изглежда моето семеначе днес,а е пораснало от костилка през това лято

Изображение

А ето как изглеждат узрелите плодове с костилки в тях

Изображение

Re: Лавровишна /Laurocerasus officinalis/

09 Юни 2013, 20:29

Като гледам снимката в горното ми мнение и ... сравнявам колко е пораснала вече лавровишната ми....за 4 години е станала вече над 2 метра висока тъмнозелена красавица.

Re: Лавровишна /Laurocerasus officinalis/

03 Мар 2016, 19:12

Да,лавровишната е красива. И на мене ми харесва,но аз я размножавам с резници,не от семена.
Добави отговор