Switch to full style
раздел храстовидни
Добави отговор

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

27 Окт 2009, 15:50

Моята поникна! :da :da :da Висока е точно 3см и има само 2 листенца.Сега ще видим бързо ли расте :) :) :)

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

27 Окт 2009, 16:19

Ще чакаме да ни кажеш как върви
колко листа пуска на година да речем.

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

09 Ное 2009, 16:37

stela75 написа:Моята поникна! :da :da :da Висока е точно 3см и има само 2 листенца.Сега ще видим бързо ли расте :) :) :)

Аз също като Стела не издържах до пролетта и боднах в една саксийка двете семенца(другите две оставих за като им дойде времето-ако нещо се скапе, де). Моите също поникнаха и още нямат същински листенца. Ще направим тест за зимна издържливост-гледам ги на остъклената веранда, която почти съм превърнала в парник-отоплява се наравно с другите помещения, а като има слънце се огрява по цял ден-през зимата температурата много рядко пада до 18 градуса :-D .

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

10 Ное 2009, 18:59

За съжаление аз няма да мога да ви дам информация защото малкият ми син събори саксииката и цезалпинията се счупи :l :l :l Тъкмо бяха започнали да и покарват същинските листа :l :l :l
Мисля да изчакам до пролетта и тогава да засея другите семки защото имам само още2бр

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

10 Ное 2009, 20:35

stela75 написа:За съжаление аз няма да мога да ви дам информация защото малкият ми син събори саксииката и цезалпинията се счупи :l :l :l Тъкмо бяха започнали да и покарват същинските листа :l :l :l
Мисля да изчакам до пролетта и тогава да засея другите семки защото имам само още2бр


вкоренява ли се цезалпиния от резник?! ако някой е опитвал да каже , семена не се образуваха защото късно цъфтя , но самият храст пролетта ще търпи малко резитба, защото е крив адски-та , как да ви вкореня резници и да не плачете повече?! :D сега е обвита и зазимена , да взема да резна да пробвам?

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

10 Ное 2009, 21:51

Не знам дали се вкоренява, но бих пробвала ако ти се навиеш да ми пратиш резници :-p :-p :-p

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

28 Юни 2011, 06:34

Да попитам тук всички момичета които сяха семена
как вървят имат ли листа и тн.Или стана пълен провал с опита.

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

12 Окт 2011, 15:54

do NEVENAR
Бихте ли ми изпратили координатите(телефони или е-mail) на въпросния разсадник в Бяла, за да си закупя това растение. Благодаря

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

13 Окт 2011, 18:03

Здравей stanimir1956 ! Добре си дошъл ! :da
Не съм Невена ,но ще ти подскжа къде можеш да потърсиш желаното растение, а и не само!!!
http://gradina.zamakabg.com/
Желая ти успех! :-D

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

07 Сеп 2017, 10:29

Имам проблеми със засаждането в саксия - 10-тки неуспешни опити. Пониква и след време умира. На пролет ще го засадя директно на вън. Съвети и споделяне на опит,.
Добави отговор