Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Цезалпиния (Caesalpinia)

раздел храстовидни

Цезалпиния (Caesalpinia)

Мнениеот baba_tzveta » 13 Окт 2009, 16:49

Подариха ми семенца от този красив храст.

Изображение

Казаха ми да ги засадя още сега. Дали е правилно? Някой може ли да помогне?
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

Мнениеот cvetar » 13 Окт 2009, 17:17

Цезалпинията е красива,да - ама и е капризна...Във Варна има навън виреещи - виждал съм.Но по-добре според мен е да сееш семената напролет през май в саксия и до 2-3 -тата им година да отгледаш младите растения с прибиране през зимата,а навън да ги засееш вече поотраснали.Потърси и място,огрявано от слънце и на завет за постоянното засяване.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

Мнениеот baba_tzveta » 14 Окт 2009, 16:39

cvetar написа:Цезалпинията е красива,да - ама и е капризна...Във Варна има навън виреещи - виждал съм.Но по-добре според мен е да сееш семената напролет през май в саксия и до 2-3 -тата им година да отгледаш младите растения с прибиране през зимата,а навън да ги засееш вече поотраснали.Потърси и място,огрявано от слънце и на завет за постоянното засяване.

Благодаря! Разбах също, че трябва да накисна семената за 24 часа в топла вода и тогава да ги засея. Ако не ги загубя до напролет ще пробвам, дано успея :da1 .
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

Мнениеот zamakat » 14 Окт 2009, 17:57

Цветар е прав.И при нас зимува и цъфти без проблеми, но със семеначетата постъпи както казва
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

Мнениеот dalya » 15 Окт 2009, 19:03

baba_tzveta написа:Подариха ми семенца от този красив храст.

Изображение

Казаха ми да ги засадя още сега. Дали е правилно? Някой може ли да помогне?


не сади сега ;пролет е добре , може би от февруари на топло и светло в саксийка ...
гледам я моята цезалпиния в регион с големи разлики в температурите-обвивам стъблото и цъфти по цяло лято ; ако стане нещо ще ти пратя семена , а големички растения има в стрелиция на цена около 20 лв; успех :D
Аватар
dalya
Малко цвете
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Сеп 2009, 22:30

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

Мнениеот baba_tzveta » 16 Окт 2009, 09:41

dalya написа:
не сади сега ;пролет е добре , може би от февруари на топло и светло в саксийка ...
гледам я моята цезалпиния в регион с големи разлики в температурите-обвивам стъблото и цъфти по цяло лято ; ако стане нещо ще ти пратя семена , а големички растения има в стрелиция на цена около 20 лв; успех :D

Благодаря, ще послешам съветите ви, а ако скапя семената ще те имам предвид, Dalya.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

Мнениеот marchela » 16 Окт 2009, 12:54

Аз пък да попитам расте ли бързо тоз красавица-цезалпиния.
Много ми харесва и на мен ми дадаха семена само че ако
расте бавно като палмите да речем ще е по-добре да си купя направо готовичка продават и токива не много големички. :) :) :-D
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

Мнениеот baba_tzveta » 16 Окт 2009, 14:40

marchela написа:Аз пък да попитам расте ли бързо тоз красавица-цезалпиния.
Много ми харесва и на мен ми дадаха семена само че ако
расте бавно като палмите да речем ще е по-добре да си купя направо готовичка продават и токива не много големички. :) :) :-D

Не съм много сигурна какво разбираш под бързо, но приятелката ми има храсчето от 2-3 години, най-много 4 и вече е високо почти човешки ръст. Тя, обаче го вади от градината всяка есен и напролет го засажда пак навън. Струва ми се, че ако го държи в достатъчно голям контейнер и не го "пресажда" всяка година, нещата ще изглеждат по-добре, все пак растението преживява достатъчен стрес само от смяната на мястото, а да не говорим за другото. Аз предпочитам да си засея семената, вместо да дам 20 лв., и без това има достатъчно растения, за които плащаме. Дори и спестените пари от това, че отказах цигарите не ми стигат за всички цветни прищевки...Пък и друго е като виждаш как се ражда,расте,боледува,цъфти и всички останали емоции-както с малко бебе.
Нищо не ти струва да пробваш, а ако не стане, тогава купувай-аз така правя.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

Мнениеот stela75 » 16 Окт 2009, 15:01

Аз също имам семена и засадих едно семенце преди 1 седмица.Вчера ровнах да то видя как е и беше се надуло и пораснало.Надявам се да поникне нищо че е есен и не се садят семена.
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Цезалпиния (Caesalpinia)

Мнениеот nevenar » 27 Окт 2009, 14:10

Защо 20лв бе хора аз моята от вашия край си я купих това лято на около 40см за 3лв в Бяла има расадник държат го възрастни хора всичко е на страхотни цени! Аз лично я изрязах и затрупах като роза , подходящо е защото цъфти на младите леторасли и не и пречи да се подрязва !
Аватар
nevenar
Малко цвете
 
Мнения: 44
Регистриран на: 14 Юни 2009, 23:31

Следваща

Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: eliofumgi, Google [Bot], ugoloyuszuwla


cron