Switch to full style
раздел храстовидни
Добави отговор

Re: Магнолия Magnolia

16 Мар 2010, 10:35

zamakat написа:Е, аз не ги снимам,за да ви дразня, а просто да се насладим заедно на красотата й.Само да ви се оплача.Миналата година си купих такава червена, подхранвах,подхранвах и тя захрани пъпка и тая година цъфна но не излезе червена ,а бяла-стелата :l

аз откъде мога да си намеря така желаната ми магнолия,някой може ли да ми помогне

Re: Магнолия Magnolia

16 Мар 2010, 13:00

toni_ga написа:аз откъде мога да си намеря така желаната ми магнолия,някой може ли да ми помогне

Здравей,Тони, и добре дошла във форума :-p ! Ако си направиш труда да прочетеш цялата тема,ще видиш и отговора на въпроса си - в Метро,Баумакс,че и цени посочени има...В градинските центрове също може да провериш.В Раднево ,откъдето пишеш че си,все има някъде разсадници.

Re: Магнолия Magnolia

16 Мар 2010, 18:13

Ето няколко места Тони: На панаира в Пловдив по време на пролетното изложение от 24-28 март има магнолии. Освен това разсадника на Асеновградско шосе срещу КЦМ, разсадника до него- Градина Тоскана, разсадника на с.Труд , разсадника в гр Раковски, разсадника в с. Братаница, разсадника на 4-я километър в Пловдив. Въпроса по -скоро е каква магнолия. Препоръчвам ти Сюзан или Соланжиана. Дано съм помогнала и успех в пазаруването! :D

Re: Магнолия Magnolia

22 Мар 2010, 10:50

В Метро-2 Пловдив има магнолии по 4 лева :pp2

Re: Магнолия Magnolia

31 Май 2010, 23:19

Да се оплача,че ми се къса сърцето.Миналата година моя мъж ми купи за 8ми март магнолия грандифлора.Даде 30лв.за 20см.дръвче.Гледах я в саксия,и зимата оцеля.Дойде пролетта и я засадих в градината.Започна да пуска нови листенца...докато не я опращя една градушка и свали всичките листа.Магнолията ми започна да съхне.Сега е гола пръчка и все я оглеждам за наченки на живот,но.... :l Няма да си купя друга,искам си моята... :l

Re: Магнолия Magnolia

01 Юни 2010, 07:45

Дано да живне! :pp2
Съчувсвам ти-зная, какво е да изгубиш нещо любимо :l

Re: Магнолия Magnolia

25 Май 2011, 12:53

Здравейте!
Имам един малко тъп въпрос(можеби),всичките магнолии еднакво ли миришат?
Коя от тях става по скоро като дърво от колкото като храст?
:pp4

Re: Магнолия Magnolia

25 Май 2011, 13:58

Мира,нямам никакъв опит с магнолиите!Нито какъв аромат имат,нито колко големи стават?! :( Но си купих едно мъниче,Стелата, за която ,научих от Гугъл,че е много ароматна и най присобима.Посадих я в градината си и сега я обикалям и я моля ,да се прихване!!-защото много ще ми е мъчно,ако я загубя! :-da

Re: Магнолия Magnolia

05 Юни 2011, 18:00

vaniamonika написа:Да се оплача,че ми се къса сърцето.Миналата година моя мъж ми купи за 8ми март магнолия грандифлора.Даде 30лв.за 20см.дръвче.Гледах я в саксия,и зимата оцеля.Дойде пролетта и я засадих в градината.Започна да пуска нови листенца...докато не я опращя една градушка и свали всичките листа.Магнолията ми започна да съхне.Сега е гола пръчка и все я оглеждам за наченки на живот,но.... :l Няма да си купя друга,искам си моята... :l

Според мен би трябвало да покара отново, ако , не е и тръгнала вече.
сега може и да не покаже много прираст, вероятно расте на корен, не би трябвало да й попречи опадването на старите листа.

Re: Магнолия Magnolia

07 Юни 2011, 09:18

Ани, миличка! Моля те , пожелай и на мен същото!!!
Моята магнолийка като че ли иска да загива! :l Опадаха и всичките пъпки! Не мога да си обясня, къде сгреших? Дали я преполях?,или я засуших?
Моля те!Дай ми малко кураж! :-da :-da :-da
Добави отговор