Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

жив плет

раздел храстовидни

Изграждане на жив плет

Мнениеот Poly » 24 Окт 2008, 15:31

Направете си жив плет от форзиция. Засадете резници с корени в три реда, шахматно, през 25 см. Става доста гъстичък и висок плет само за 2-3 години. Пролет и лято е чудесен, освен зелените листенца е отрупан с жълтия цвят. На мен лично не ми допада зимният му изглед - едни такива голи пръчки.
Можете да заложите и на махонията - бързо расте, лъскави боцкащи листа, зимно време стават червеникави. :)
Аватар
Poly
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 24 Окт 2008, 15:16

жив плет

Мнениеот viki » 16 Мар 2009, 20:57

Как и кога мога да си вкореня растения за жив плет Ще се радвам да ми препоръчате видове и да ми кажете начини за вкореняване
Аватар
viki
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Фев 2009, 20:59

Re: жив плет

Мнениеот cvetar » 16 Мар 2009, 21:26

viki написа:Как и кога мога да си вкореня растения за жив плет Ще се радвам да ми препоръчате видове и да ми кажете начини за вкореняване

Тук има знаещи хора,които биха ти препоръчали различни видове.... :f Обаче ти не пишеш нито откъде си,нито какви предпочитания имаш горе-долу поне - дали искаш храсти,дали предпочиташ лиановидни....Ако си от Северна България, някои красиво цъфтящи,но по-топлолюбиви храсти биха измръзнали през зимата ....Затова уточни и така ще улесниш и тези,които биха ти дали съвет ! Моето предложение е тук -
viewtopic.php?f=21&t=261 и касае дива лоза....В темата там има всичко - как изглежда,видове,как да си вкорениш резници - защото тъкмо сега е моментът за това. Дивата лоза бързо се катери и за кратко време прави зелена маса,която изглежда красиво.
Ако търсиш храсти с възможност за подрязване и оформяне,но и да цъфтят,а да са и студоустойчиви и непретенциозни - тогава потърси външен хибискус.Познат е като Hibiscus syriacus и цъфти с различни цветове.Става дума за това
Изображение

и ако се сеят дръвчета с различен цвят едно до друго,оградата би била многоцветна,освен гъста и зелена...Сега вече се продават в разсадниците видове с разнообразни цветове,има и кичести. Изглеждат нелошо... Например ето от този сорт...." Roseus Plenus "
Изображение
или този сорт външен хибискус.... " Notwoodone "
Изображение
Може да се размножават и с резници или с въздушен отвод.А обикновените некичести се размножават успешно и със семена.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: жив плет

Мнениеот viki » 17 Мар 2009, 16:13

Здравейте.Първо да ви кажа ,че съм от Пловдив и имам градина на село където да си засаждам разни цветя и храстчета.Интересуваме по скоро вкореняването на лигуструм,аризонски кипарис и туя,защото има откъде да взема клонки .Сега ли да си нарежа клонки ,как да ги засадя и да купя ли вкоренител. :da1
Аватар
viki
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Фев 2009, 20:59


Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани