Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Камелия (Camellia)

раздел храстовидни

Re: Камелия /Camellia/

Мнениеот Мериголд » 02 Мар 2009, 22:31

Две години подред съм сяла семена на камелия и резултатът е 0 кълняемост. Най-вероятно семената трябва да са изключително пресни, а когато ги купуваме (през пролетта), те вече не са такива. Иначе доста години гледах две камелии, които бяха станали големи храсти в големите си саксии. Преди две години реших да ги оставя да зимуват във входа на апартамента на последния етаж, защото бяха започнали да цъфтят. Чистачката в най-големия студ си изсипала кофите с вода в тях и оставила прозорците отворени. Така просто си изгниха. Заедно с тях си отиде и едно огромно червено австралийско кордилине и един голям щамбов хибискус. Сега във входа оставям само китки, които мога да прежаля.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Камелия /Camellia/

Мнениеот jesi75 » 08 Апр 2009, 21:32

здравейте;имам камелия от един месец в саксия.даите ми съвет дали да я засея в градината или да я оставя в саксия. :D
zamakat написа:Имам червена камелия от две години и е сята отвън в градината. Хубаво, че отворихте темичка за това прекрасно цвете.Скоро ви я снимах някъде с пъпки ,сега като цъфне ще я сложа тук.Според мен не се гледа трудно, ако се спазат условията,които споменахте по-горе.Като я засаждахме сменихме изцяло почвата, защото нашата е алкална.Обича светло,но не пряко слънце и затова я сложихме на сянка под иглолистни и редовно я затрупваме с дебел мулч от борови иглички .Така правя и с рододендроните.Тя е чаено растение и обича да я поливат с чай.Затова все гледам да отделя и за нея от нашия чай.Миналото лято много се старах в подхранването и захрани много цветни пъпки,но точно преди да цъфне ми извъртя такъв номер-хвърли си цветовете.
струва ми се не от поносимост към другите наоколо,ами щото малко се засуши и забравих да полея.Според мен камелията си е градинско цвете и се мъчи като я гледат като стайно и затова им умира на хората и й излиза име на капризно цвете ,а тя не е -стайните са къде по капризни от нея.От опит знам,че градинските са си за вънка ,стайните за вътре -смениш ли им местата или умират или се мъчат.А на Дани какво да кажа за семената -аз съм скептична.Доколкото съм чела се размножава с резници като рододендроните-аз пробвах, но не можах да го сколасам.Но нямам и възможност за резници повече.Но Дани има лека ръка и това е едно предизвикателство, може и да успее.Само да не е като магнолията семеначето да цъфти чак на двайстата година.Успех :D
Аватар
jesi75
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Апр 2009, 20:59

Re: Камелия /Camellia/

Мнениеот zamakat » 09 Апр 2009, 10:36

За камелията -всичко е индивидуално.За да се даде отговор трябва да се знае какъв е клематът при вас, мястото което ще й изберете. състава на почвата какъв е,колко е голямо растението.Камелията обича полусянка,също като рододендронитесянка на иглолистни,завет място и кисела почва,мек ивлажен климат .Ако мислите че можете да му ги осигурите тогава може да се сее отвън. Тук в Бургас ,други цветарки вече бяха пробвали и камелиите им успешно презимуваха без особени грижи по завиването.Моята беше голяма -от 50 лв и я сях направо отвън ,но сменихме почвата,защото наща е алкална.сяхме я на пролет с риск,но лятото се чувстваше отвън на шарената сянка много добре.Подхранвах доста и захрани много цветни пъпки.Зимата за всеки случай я завихме леко.Но на пролет изведнъж се затопли и доста врем не валя и аз я забравих да я полея и малко се засуши и си хвърли всички цветни пъпки.Остана една и тя цъфна с огромен червен цвят ,който успях да снимам.Следващото лято -пак подхранване и досега успявам да запазя цветовете.Единия започва да зачервява. Ще ви я снимам.Купиха ми и две малки но тях сях в по големи саксии,защото мисля първата година да ги презимувам вътре на хладно и догодина напролет ,ще сея отвън.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Камелия (Camellia)

Мнениеот zamakat » 20 Апр 2009, 20:56

Доди ред най такрая да ви покажа моята камелия
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Камелия (Camellia)

Мнениеот SuN » 07 Авг 2009, 20:35

По кое време цъфти камелията ?
ето я моята ,това на върха са пъпки нали ?
Изображение
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: Камелия (Camellia)

Мнениеот DarinaN » 12 Авг 2009, 19:52

браво на вас . браво, Ани . защо ли ти го казвам - ти си го знаеш . и малкото растение изглежда добре - има здрав вид / според моето скромно мнение/ . може ли по - близък план на снимката - не може да се види добре дали се цветни пъпки / макар че изглеждат като такива/. а може би вече са пораснали и си личи какви са. чакаме да видим цвят :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Камелия (Camellia)

Мнениеот Pavlina Nikolova » 12 Авг 2009, 20:02

Чудесни цветове, Ани!!! :da

SuN, дано и ти скоро се радваш на цъфнала камелия - явно е на път да те зарадва с цветове!!! :D И ще чакаме да се похвалиш! :da
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Камелия (Camellia)

Мнениеот Pavlina Nikolova » 16 Авг 2009, 19:13

И аз си купих семена за камелия по никое време. :) Бяхме в Бриколаж за друго и аз реших да си взема семена за циклама. Да, но нямаше. :D И тогава видях тези за камелия, и тъй като вече бях чела темата (т. е. само бях погледнала най-вече снимките), реших да си взема. Сега я изчетох и малко съм скептична за изникването на семките (че не знам и кога са произведени и опаковани - пише сам, че годността им е до 06. 2012 г., дано да са сравнително пресни) :D , ама карай .... каквото стане в крайна сметка.
Хубаво, че прочетох, че семената трябва да се разчупят, че иначе щях така и да си чакам напразно. :)
Мама Дани не се е похвалила - явно не е имала успех.
То хубаво, че герминацията (сега научих този термин, като потърсих значението му в Чичо Гугъл) отнема 1-3 месеца, но след образуването на зародиша ли е покълването и изникването или отнема още известно време? Изобщо имате ли представа кога най-рано и кога най-късно трябва да очаквам резултат? :?
Е - ще пиша, като ги насея, а пък да видим ... :-D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Камелия (Camellia)

Мнениеот DarinaN » 16 Авг 2009, 19:18

и аз искам семена от камелия. можеш ли да ми купиш, ПН :D , или да ми дадеш ат твоите.ще нямеря с какво да се реванширам . може да кажеш и не, разбира се. :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Камелия (Camellia)

Мнениеот SuN » 16 Авг 2009, 20:18

DarinaN, гледам че си от Пловдив :D На Палм Център са по 5 лв, виж снимката която съм показала.
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]


cron