Switch to full style
раздел храстовидни
Добави отговор

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

12 Фев 2009, 10:35

Страхотни са всичките.Много ясно че ще преобладават едни и същи цветове ,а за по-голямо разнообразие ще трябва нещо
да са кръстосът та да излезе нещо шарено и различно. :) :) :-D

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

12 Фев 2009, 16:08

Здравейте.Днес посях едно клонче,което беше пуснало 1-2 см.коренчета във вода,но по време на тая операция 1-2 листа му окапаха.Има ли шанс,горкото?Сложила съм го на прозорец на светло,но не е слънчево.Да го преместя ли? :b

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

12 Фев 2009, 16:30

Аз мисля че не му пречи нищо.Щом корените са
добре,а ако има още листа ще е без никакъв проблем. :-vv
Но има по-добри спецове така че..... :f

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

12 Фев 2009, 19:35

Благодаря за бързия отговор. :D Да му търся ли слънчево място или само светло(на прозорец)стига?

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

14 Фев 2009, 10:44

Добре е да не е на топло, защото ще се издължи неестествено и ще се изнежи. Нека е на светло, но не на прекалена жега. Аз си откраднах :) от това ми ти чудо миналата година и от още един, но сега ще търся да кача снимката и ще я пусна после. Та - виж за какви олеандри става въпрос..., паднаха ми очите :?
Изображение

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

14 Фев 2009, 18:20

Баба ми гледаше много зокуми. Свикнала съм да ги гледам посадени в едни тенекии от сирене, големи храстчета в различни цветове. Всяка есен дядо мъкнеше тези тенекии към мазата и забърсваше капачките на бурканите"респективно"/както се казва в предаването Комиците/ капачката на дамаджаната с ракийка, ама баба не мрънкаше щото и премъкваше цветята :D
Като се омъжих ходихме със съпругът ми на гости на роднините му в Русия, та те пък ни заведоха на екскурзия в Грузия. Стахотна фауна, никога няма да забравя зокумите огромни храсти нацъфтяли и много силно ухаещи. Много бях впечятлена също от евкалиптите, те пък тъкмо си сменяха кората и висяха едни дълги спирали от по два три метра, а новата кора на дърветата беше снежно бяла, магнолиите бяха нацъфтяли, огромни дървета със лъскави кожести листа и цветове като водни лилии, а на палмите имаше много чепки със зелени фурми, плетовете бяха от дафинов лист, а смокините им бяхо големи колкото круши.
И много се изложих пред роднините му, като отидохме да обядваме в едно крайпътно заведение, свакото на съпругът ми каза на леля му че ще поръча по едно шишче, аз бях много гладна и сигурно съм го погледнала странно и той ме попита в българия по колко шишчета ядем. Аз казах - ако има и пържола по три шишчета е нормално да има още към порцията. Той каза- "добре на теб ще поръчам две шишчета тогава" И представете си поднесоха ни половин метрови шишове с огромни мръвки пък на мен два шиша, много ми се подиграваха после :-v
отпелсах се от темата, надявам се да ме извините :)

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

14 Фев 2009, 19:19

Нама нищо - това са асоциации на тема зокум.И :) :) :) аз се посмях от сърце

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

14 Фев 2009, 20:29

Нелчо, тва с двата шиша ....от младо си знаела, че един не е достатъчен.... :) :) :) Ха-ха!

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

14 Фев 2009, 22:49

Нели,имам подобни спомени от Грузия и за флората и за пустите шашлъци. :D Дани,имам чувството,че сме почивали на едно и също място в Гърция това лято. :D Снимката прилича на моите от Неа Врасна.

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

15 Фев 2009, 11:56

ilimili написа:Нели,имам подобни спомени от Грузия и за флората и за пустите шашлъци. :D Дани,имам чувството,че сме почивали на едно и също място в Гърция това лято. :D Снимката прилича на моите от Неа Врасна.


Това е снимка от старо рибарско селище - Керамоти се казва, но навярно и ти си била някъде наоколо... :da
Добави отговор