Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Олеандър/Nerium oleander L/

раздел храстовидни

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот marchela » 12 Фев 2009, 10:35

Страхотни са всичките.Много ясно че ще преобладават едни и същи цветове ,а за по-голямо разнообразие ще трябва нещо
да са кръстосът та да излезе нещо шарено и различно. :) :) :-D
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот ilimili » 12 Фев 2009, 16:08

Здравейте.Днес посях едно клонче,което беше пуснало 1-2 см.коренчета във вода,но по време на тая операция 1-2 листа му окапаха.Има ли шанс,горкото?Сложила съм го на прозорец на светло,но не е слънчево.Да го преместя ли? :b
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот marchela » 12 Фев 2009, 16:30

Аз мисля че не му пречи нищо.Щом корените са
добре,а ако има още листа ще е без никакъв проблем. :-vv
Но има по-добри спецове така че..... :f
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот ilimili » 12 Фев 2009, 19:35

Благодаря за бързия отговор. :D Да му търся ли слънчево място или само светло(на прозорец)стига?
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот mama Dani » 14 Фев 2009, 10:44

Добре е да не е на топло, защото ще се издължи неестествено и ще се изнежи. Нека е на светло, но не на прекалена жега. Аз си откраднах :) от това ми ти чудо миналата година и от още един, но сега ще търся да кача снимката и ще я пусна после. Та - виж за какви олеандри става въпрос..., паднаха ми очите :?
Изображение
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Neli Maneva » 14 Фев 2009, 18:20

Баба ми гледаше много зокуми. Свикнала съм да ги гледам посадени в едни тенекии от сирене, големи храстчета в различни цветове. Всяка есен дядо мъкнеше тези тенекии към мазата и забърсваше капачките на бурканите"респективно"/както се казва в предаването Комиците/ капачката на дамаджаната с ракийка, ама баба не мрънкаше щото и премъкваше цветята :D
Като се омъжих ходихме със съпругът ми на гости на роднините му в Русия, та те пък ни заведоха на екскурзия в Грузия. Стахотна фауна, никога няма да забравя зокумите огромни храсти нацъфтяли и много силно ухаещи. Много бях впечятлена също от евкалиптите, те пък тъкмо си сменяха кората и висяха едни дълги спирали от по два три метра, а новата кора на дърветата беше снежно бяла, магнолиите бяха нацъфтяли, огромни дървета със лъскави кожести листа и цветове като водни лилии, а на палмите имаше много чепки със зелени фурми, плетовете бяха от дафинов лист, а смокините им бяхо големи колкото круши.
И много се изложих пред роднините му, като отидохме да обядваме в едно крайпътно заведение, свакото на съпругът ми каза на леля му че ще поръча по едно шишче, аз бях много гладна и сигурно съм го погледнала странно и той ме попита в българия по колко шишчета ядем. Аз казах - ако има и пържола по три шишчета е нормално да има още към порцията. Той каза- "добре на теб ще поръчам две шишчета тогава" И представете си поднесоха ни половин метрови шишове с огромни мръвки пък на мен два шиша, много ми се подиграваха после :-v
отпелсах се от темата, надявам се да ме извините :)
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот zamakat » 14 Фев 2009, 19:19

Нама нищо - това са асоциации на тема зокум.И :) :) :) аз се посмях от сърце
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот mama Dani » 14 Фев 2009, 20:29

Нелчо, тва с двата шиша ....от младо си знаела, че един не е достатъчен.... :) :) :) Ха-ха!
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот ilimili » 14 Фев 2009, 22:49

Нели,имам подобни спомени от Грузия и за флората и за пустите шашлъци. :D Дани,имам чувството,че сме почивали на едно и също място в Гърция това лято. :D Снимката прилича на моите от Неа Врасна.
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот mama Dani » 15 Фев 2009, 11:56

ilimili написа:Нели,имам подобни спомени от Грузия и за флората и за пустите шашлъци. :D Дани,имам чувството,че сме почивали на едно и също място в Гърция това лято. :D Снимката прилича на моите от Неа Врасна.


Това е снимка от старо рибарско селище - Керамоти се казва, но навярно и ти си била някъде наоколо... :da
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron