раздел храстовидни
Добави отговор

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

08 Авг 2009, 10:48

Предполагам, че такъв имаш впредвид: Изображение или греша?

С такава разцветка нямам, розовият ми е по-блед в сравнение с този по-горе. Единственото общо, е че не е кичест. Така, че атакувай... :) :-D :da

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

08 Авг 2009, 13:23

Areka написа:...ще имам впредвид препарата, който предлагаш. Но да питам това концентрат ли се води, и ако е такъв има ли възможност за смесване, като допълнение с друг продукт, и какъв?
Мойта работа стана две в едно(за въпросите). :b
Благодаря предварително!

Свикнал съм ви вече ... :) :P и три в едно да е,ще отговарям... :) Та за Нуреле Дурсбан - за мен това е най-добрият въшкоубиец...Продава се в агроаптеките в 50 мл стъклени шишенца и има етикет,на който ясно е посочено с каква концентрация да се пръска,защото е концентрат.Аз слагам на пръскалка 0.5 л от магазин за 1 лев 7-8 капки и пръскам навън - пред блока или на терасата.Препаратът е отровен за животни и хора,но никога не ми е причинявал нещо досега,а аз редовно го ползвам напролет при изнасяне на цветята на терасата и наесен преди прибиране.Отмирисва се за час след напръскване и е ефикасен не само срещу листни и щитовидни въшки,а и срещу мравки и хлебарки и всякакви пълзящи - изпробвал съм го.За смесване - може,ако го комбинираш с препарат против мана например.Но за повече подробности питай в агроаптеката.Не забравяй да видиш на етикета срока на годност на нурелето - все пак сме в България и се грижеш сама за това,да не ти пробутат препарат с изтекъл срок на годност ...

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

08 Авг 2009, 14:17

cvetar, благодаря ти за изчерпателния отговор! :D Разбира се, че ще обърна внимание на срока на годност, злоупотребите не са никак малко! :(

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

08 Авг 2009, 14:46

cvetar а да не би да имаш наблюдения на белокрилки как действа?Че тази година гадните белокрилки ме побъркаха - накрая моят мъж им забърка някакъв котейл от отрови.Умряха от него ама и листата на оксалиса ми изгоряха. :( И сега като гледам след дъждовете пак са плъзнали.

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

08 Авг 2009, 17:21

stela75 написа:cvetar а да не би да имаш наблюдения на белокрилки как действа?Че тази година гадните белокрилки ме побъркаха - накрая моят мъж им забърка някакъв котейл от отрови.Умряха от него ама и листата на оксалиса ми изгоряха. :( И сега като гледам след дъждовете пак са плъзнали.

И белокрилки "лекува". А изгарянето на листата е причинено от висока концентрация на препарата ти за пръскане - внимателно си го дозирай при приготвяне.Ако не си сигурна как ще подейства на някое цвете,внимателно пръсни само няколко листа от него - и ако на другия ден им няма нищо - пръскай цялото растение с такава концентрация.Ако обаче са се сбръчкали и прегорели - губиш само тях...а не цялото растение.

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

08 Авг 2009, 19:15

Еи сега пак ги пръсках по препоръка на мъжа ми с КАРАТЕ.Мини мушкатото,хибискуса и върбинките ми са поринели от белокрилка.Ще видим утре дали е измряла.

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

09 Авг 2009, 01:25

не, Ари, още по- тъмно беше от това, което се вижда . много окобен цвят - не типичното розово, , не лилаво, не и червено, ами някакъв мелез неописуем :) / от това изказване ми идва да се гръмна/ . обаче - ако ми падне направо ви го пращам защото аз досега един резник не съм вкоренила :(


ако знаете днес какво градински жибискуси видях - направо ми се взе акъла, колкото го имах. нямах апарат обаче . е, колкото да не ме е яд си откъснах едно цветенце - нямаше семена :( а и вероятност да отида пак там = 0

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

05 Яну 2010, 12:22

Въобще не е време за говорим за олеандри, но аз имам въпрос. Имам бананов и розов. В момента и двата са решили да цъфтят, на всяко връхче има съцветие. Тия, които цъфнаха по-рано са супер бледи и невзрачни, въобще не приличат на себе си, което мисля, че е естествено, защото през зимата не може да им се осигури нужната светлина.
Питането ми е: да ги оставя ли тези съцветия или е по-добре да ги махна, за да не се изтощава растението и да може да цъфти през лятото?

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

05 Яну 2010, 17:25

baba_tzveta написа:Въобще не е време за говорим за олеандри, но аз имам въпрос. Имам бананов и розов. В момента и двата са решили да цъфтят, на всяко връхче има съцветие. Тия, които цъфнаха по-рано са супер бледи и невзрачни, въобще не приличат на себе си, което мисля, че е естествено, защото през зимата не може да им се осигури нужната светлина.
Питането ми е: да ги оставя ли тези съцветия или е по-добре да ги махна, за да не се изтощава растението и да може да цъфти през лятото?


Ами аз не ги махам, седят си така цяла зима и напролет си тръгват.Затова тези олеандри които са вътре започват по рано да цъфтят.Тук много жени поради мъкненето оставят големите зукуми навън.Приятелката ми казва, че този който е оставила отвън няма да измръзне но по-късно ще почне да цъфти.Чак към средата или края на лятото

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

06 Яну 2010, 10:07

zamakat написа:Ами аз не ги махам, седят си така цяла зима и напролет си тръгват.Затова тези олеандри които са вътре започват по рано да цъфтят.Тук много жени поради мъкненето оставят големите зукуми навън.Приятелката ми казва, че този който е оставила отвън няма да измръзне но по-късно ще почне да цъфти.Чак към средата или края на лятото

Решено, оставям ги да правят каквото си искат :)
Добави отговор