Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Олеандър/Nerium oleander L/

раздел храстовидни

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 28 Май 2010, 10:58

baba_tzveta написа:Решено, оставям ги да правят каквото си искат :)


Ами да открия сезона... Моят вече цъфти от 2-3 дни,засега има още 11 големи съцветия пред разцъфтяване.Но много вода пие...всеки ден,явно му е топло на терасата.

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот baba_tzveta » 28 Май 2010, 16:17

Цветар, ти винаги ни събираш очите с първите си цветове. :? "Да ти е честито"(по Листопад).
Моите съм ги изкарала на двора, наторени, поляти, на слънчице и цветовете са си такива пъпчици, каквито бяха цяла зима. Да взема да сложа най- най-виждащите очила, белким забележа някакво нарастване...
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 29 Май 2010, 07:56

baba_tzveta написа:Цветар, ти винаги ни събираш очите с първите си цветове. :? "Да ти е честито"(по Листопад).
Моите съм ги изкарала на двора, наторени, поляти, на слънчице и цветовете са си такива пъпчици, каквито бяха цяла зима. Да взема да сложа най- най-виждащите очила, белким забележа някакво нарастване...

Ще има и нарастване,къде ще ходят... :) Но за наедряване на "пъпчиците" - те си искат торене.Аз го изкарах на терасата още на 15 април и торих отначало със зелен кристалон.Видях,че заформи цветовете и му "помогнах" с червен от 10 май някъде - той е с по-голям процент калиев тор.Освен това всяко поливане на олеандъра специално не правя с чиста вода,а в едно отрязано шише от мин.вода разбърквам добре шепа почва с вода.Все пак расте в саксия и изразходва бързо веществата в почвата си,не е като да расте в земята.Изяде и две поливания със секвестрен в началото за профилактика против хлороза.Та това е,няма чак такива тайни.А,прегледай непременно за акари и щитоносни въшки по листата - за акарите наистина ти трябват силни очила - те са дребни бели или черни точици със ситни паяжинки в основата на листата...Тези са му основните и често срещани вредители,не ги оставяй да ти съсипят растението.Особено ако видиш лепкав сок по листата и малки кафеникави 2-3 мм точици,полепени по листата ОТДОЛУ или по стъблото - значи имаш щитоносни въшки.Ако растението е в двор навън,сигурно има по някоя - защото шетат мравки,които ги разнасят по цветята.Ако при стискане се спукат с изпускане на лепкав сок - значи са те...и лекуваш с Нуреле.Писал съм по-назад в темата тук.Сега е и моментът за вкореняване на резници...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот baba_tzveta » 31 Май 2010, 10:05

О, за щитоносни въшки и акари проверявам редовно, те ми са първи познайници, като забележя, веднага ги черпя. Наистина по двора има доста вредители и това вече ме е научило да заничам често-често по всички цветя. Само с торенето не съм много изпълнителна, или не се сещам, или не ми остава време или....-причини разни. Съпруга ми по този повод казва: Ако искаш да свършиш нещо, намираш начин, ако не искаш-намираш причина, че и аз така-не правя изключение от правилото. Но да се върна на мисълта си, като сложих очилата, забелязях пъпчици, които вече червеният и може тези дни да имам първите цветове. Непременно ще се похваля.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 31 Май 2010, 10:14

baba_tzveta написа:... като сложих очилата, забелязях пъпчици, които вече червеният и може тези дни да имам първите цветове. Непременно ще се похваля.

Чакаме снимки ! А ако имаш и някой резник от червения специално да вкорениш... :-p ...веднага давам резник от моя - цвета му е ясен от снимките,отговаря си точно.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот baba_tzveta » 31 Май 2010, 10:43

cvetar написа:
baba_tzveta написа:... като сложих очилата, забелязях пъпчици, които вече червеният и може тези дни да имам първите цветове. Непременно ще се похваля.

Чакаме снимки ! А ако имаш и някой резник от червения специално да вкорениш... :-p ...веднага давам резник от моя - цвета му е ясен от снимките,отговаря си точно.

Този, на който пъпчиците червенеят съм го купила за розов, но за пръв път ще цъфти и сега ще му видя цвета. Като направя снимките, ако ти хареса, ще те обзаведа с резниче.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 06 Юни 2010, 15:33

Моят олеандър вече е отрупан с цвят,а вижте и резниците,които сложих във вода - за 2 седмици са с хубави корени...

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 14 Юли 2010, 16:30

Ето как се развиват вече посадените резници от горната снимка

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 29 Май 2011, 13:02

За първи път цъфти розовият ми олеандър...

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 17 Юни 2011, 17:36

cvetar написа:За първи път цъфти розовият ми олеандър...

а сега също за първи път виждам цвета и на белия ми олеандър,захванат от клонче миналото лято.Но...имам приятна чуденка...цветът на белия ухае много приятно за разлика от този на розовия.

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron