Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Олеандър/Nerium oleander L/

раздел храстовидни

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот stela75 » 06 Авг 2009, 22:10

Оооо мила знам че са отровни - за това изчаках малкия да стане на 3 год и да спре да пасе :)
По повод това за латинките да предпазват от въшки не е вярно.Аз тази година посадих латинки в кошчетата с каните и се събраха толкова много въшки по латинките че направо ги изядоха.
Много ти благодаря за инфото.Иаз изчетох доста но друго си е да ти го каже препатил човек. :-p Запазвам си правото за нови въпроси ако изникне нещо. :P :-D
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Areka » 06 Авг 2009, 23:15

stela75 написа:Оооо мила знам че са отровни - за това изчаках малкия да стане на 3 год и да спре да пасе :)
По повод това за латинките да предпазват от въшки не е вярно.Аз тази година посадих латинки в кошчетата с каните и се събраха толкова много въшки по латинките че направо ги изядоха.
Много ти благодаря за инфото.Иаз изчетох доста но друго си е да ти го каже препатил човек. :-p Запазвам си правото за нови въпроси ако изникне нещо. :P :-D


За латинките разбирам, изпитан метод от твоя страна, ще го имам впредвид. Но ставаше дума за това, че латинки предпазват зокума от напастта..., поне така разбрах от прочетените материали. Комбинацията м/у цветя наистина има някакво значение. :D А ти когато имаш нужда разбира се, че ще се допитваш. Без помощ няма да останеш, винаги ще се намери, кой да е насреща.:D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 07 Авг 2009, 19:05

stela75 написа:В стъклен съд ама навън или в помещение на по-хладно?Бавно ли става - да се настроя че не съм от наи-търпеливите :-D Хубави корени ли да чакам да направят или като избият точки зачатъци да ги садя?Май много станаха въпросите - извинявай. :-p


Това лято вкорених за проба 2 резника от розов олеандър по различно време - през юни единия и през юли другия - за еднакво време - около месец, си пуснаха хубави корени.Използвай високо стъклено бурканче от лютеница.Изчакай да си пуснат хубави корени,не бързай да сееш ...Моите бяха в стая на полутъмно,зад щорите на прозореца на стаята.
За латинките - да ви кажа,те са от любимите лакомства на въшките...Почти не съм виждал латинки без въшки...Така че,този,който е писал,че предпазват - сигурно е имал предвид това,че от двете растения - пазеното и латинките - въшките ще предпочетат да се съберат на угощение по латинките,а няма да отидат на пазеното растение....Сигурното решение за въшки от всякакъв вид е да се пръска с препарат.Ако решие да се възползвате от моя личен опит - Нуреле Дурсбан е това,което ви трябва...Безотказно действие за дълъг период - 28 дни.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Areka » 07 Авг 2009, 20:05

cvetar написа:Сигурното решение за въшки от всякакъв вид е да се пръска с препарат.Ако решие да се възползвате от моя личен опит - Нуреле Дурсбан е това,което ви трябва...Безотказно действие за дълъг период - 28 дни.


cvetar, ще имам впредвид препарата, който предлагаш. Но да питам това концентрат ли се води, и ако е такъв има ли възможност за смесване, като допълнение с друг продукт, и какъв?
Мойта работа стана две в едно(за въпросите). :b
Благодаря предварително!
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот stela75 » 07 Авг 2009, 23:36

Много ви благодаря за съветите.Въоръжила съм се с търпение и до 15 септември няма да ги садя.А да ви питам в какви саксии да ги посадя като им дойде времето.В малки ли?
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Areka » 08 Авг 2009, 00:30

Според мен е добре да имат пространство. Саксията им да не е много малка, нека да имат ширинка и да могат да се развиват и дишат спокойно. :D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот stela75 » 08 Авг 2009, 00:41

Дай някакъв премерен размер че и идея си нямам.Не в разсадни предполагам а в тези средните.Мисля в тях да ги сложа че нали няма да се пресаждат чак до пролетта да не им е тясно.
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Areka » 08 Авг 2009, 02:15

stela75 написа:Дай някакъв премерен размер че и идея си нямам.Не в разсадни предполагам а в тези средните.Мисля в тях да ги сложа че нали няма да се пресаждат чак до пролетта да не им е тясно.


Засега в средни, а в последствие вече в по-големи, (моите са в тенекии от сирене) :) и виреят нормално, но оказва влияние и местоположението. Още нещо, понеже е издръжливо растение и непретенциозно може да се сее и директно в земята, или в пясък. Ако нямаш тази възможност и пространство си избираш подходяща саксия спрямо клонката, но не прекалено голяма. При прехвърлянето после от една в друга саксия трябва да се увериш, че са със стабилни корени (по-твърди), за да не се пречупят при засаждането. Като поотрасне резваш върха ,за да се разклони и да пуска цвят.
Наскоро четох някъде, че най-бързо резниците пускат корени, ако се поставят във вода, и към водата се прибави късче дървен въглен. По-опитните съветват, че е добре резниците, пуснали корени, да се засаждат в саксии с почвена смеска от листовка, парникова пръст или чимовка и пясък в съотношение 1:1:1 (това, като допълнение).
За моите ползвам парникова пръст и смятам да опитам да бучна една бройка в земята, та да видя дали и там ръката ми ще е лека. :D
На теб Стели пожелавам успех!
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот DarinaN » 08 Авг 2009, 09:04

/ дано не прозвучи като спам / . вчера видях олеандър , не кичест , но много носитено тъмно розов - е, тези пояснения за добиване бегла представа за цвета/ имате ли такъв ? или да атакувам ? :-p / лошо, че не е далече :l / цвета беше уникален - не съм виждала на снимки тук
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Areka » 08 Авг 2009, 10:48

Предполагам, че такъв имаш впредвид: Изображение или греша?

С такава разцветка нямам, розовият ми е по-блед в сравнение с този по-горе. Единственото общо, е че не е кичест. Така, че атакувай... :) :-D :da
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron