Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Олеандър/Nerium oleander L/

раздел храстовидни

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Areka » 08 Авг 2009, 10:48

Предполагам, че такъв имаш впредвид: Изображение или греша?

С такава разцветка нямам, розовият ми е по-блед в сравнение с този по-горе. Единственото общо, е че не е кичест. Така, че атакувай... :) :-D :da
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 08 Авг 2009, 13:23

Areka написа:...ще имам впредвид препарата, който предлагаш. Но да питам това концентрат ли се води, и ако е такъв има ли възможност за смесване, като допълнение с друг продукт, и какъв?
Мойта работа стана две в едно(за въпросите). :b
Благодаря предварително!

Свикнал съм ви вече ... :) :P и три в едно да е,ще отговарям... :) Та за Нуреле Дурсбан - за мен това е най-добрият въшкоубиец...Продава се в агроаптеките в 50 мл стъклени шишенца и има етикет,на който ясно е посочено с каква концентрация да се пръска,защото е концентрат.Аз слагам на пръскалка 0.5 л от магазин за 1 лев 7-8 капки и пръскам навън - пред блока или на терасата.Препаратът е отровен за животни и хора,но никога не ми е причинявал нещо досега,а аз редовно го ползвам напролет при изнасяне на цветята на терасата и наесен преди прибиране.Отмирисва се за час след напръскване и е ефикасен не само срещу листни и щитовидни въшки,а и срещу мравки и хлебарки и всякакви пълзящи - изпробвал съм го.За смесване - може,ако го комбинираш с препарат против мана например.Но за повече подробности питай в агроаптеката.Не забравяй да видиш на етикета срока на годност на нурелето - все пак сме в България и се грижеш сама за това,да не ти пробутат препарат с изтекъл срок на годност ...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот Areka » 08 Авг 2009, 14:17

cvetar, благодаря ти за изчерпателния отговор! :D Разбира се, че ще обърна внимание на срока на годност, злоупотребите не са никак малко! :(
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот stela75 » 08 Авг 2009, 14:46

cvetar а да не би да имаш наблюдения на белокрилки как действа?Че тази година гадните белокрилки ме побъркаха - накрая моят мъж им забърка някакъв котейл от отрови.Умряха от него ама и листата на оксалиса ми изгоряха. :( И сега като гледам след дъждовете пак са плъзнали.
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот cvetar » 08 Авг 2009, 17:21

stela75 написа:cvetar а да не би да имаш наблюдения на белокрилки как действа?Че тази година гадните белокрилки ме побъркаха - накрая моят мъж им забърка някакъв котейл от отрови.Умряха от него ама и листата на оксалиса ми изгоряха. :( И сега като гледам след дъждовете пак са плъзнали.

И белокрилки "лекува". А изгарянето на листата е причинено от висока концентрация на препарата ти за пръскане - внимателно си го дозирай при приготвяне.Ако не си сигурна как ще подейства на някое цвете,внимателно пръсни само няколко листа от него - и ако на другия ден им няма нищо - пръскай цялото растение с такава концентрация.Ако обаче са се сбръчкали и прегорели - губиш само тях...а не цялото растение.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот stela75 » 08 Авг 2009, 19:15

Еи сега пак ги пръсках по препоръка на мъжа ми с КАРАТЕ.Мини мушкатото,хибискуса и върбинките ми са поринели от белокрилка.Ще видим утре дали е измряла.
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот DarinaN » 09 Авг 2009, 01:25

не, Ари, още по- тъмно беше от това, което се вижда . много окобен цвят - не типичното розово, , не лилаво, не и червено, ами някакъв мелез неописуем :) / от това изказване ми идва да се гръмна/ . обаче - ако ми падне направо ви го пращам защото аз досега един резник не съм вкоренила :(


ако знаете днес какво градински жибискуси видях - направо ми се взе акъла, колкото го имах. нямах апарат обаче . е, колкото да не ме е яд си откъснах едно цветенце - нямаше семена :( а и вероятност да отида пак там = 0
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот baba_tzveta » 05 Яну 2010, 12:22

Въобще не е време за говорим за олеандри, но аз имам въпрос. Имам бананов и розов. В момента и двата са решили да цъфтят, на всяко връхче има съцветие. Тия, които цъфнаха по-рано са супер бледи и невзрачни, въобще не приличат на себе си, което мисля, че е естествено, защото през зимата не може да им се осигури нужната светлина.
Питането ми е: да ги оставя ли тези съцветия или е по-добре да ги махна, за да не се изтощава растението и да може да цъфти през лятото?
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот zamakat » 05 Яну 2010, 17:25

baba_tzveta написа:Въобще не е време за говорим за олеандри, но аз имам въпрос. Имам бананов и розов. В момента и двата са решили да цъфтят, на всяко връхче има съцветие. Тия, които цъфнаха по-рано са супер бледи и невзрачни, въобще не приличат на себе си, което мисля, че е естествено, защото през зимата не може да им се осигури нужната светлина.
Питането ми е: да ги оставя ли тези съцветия или е по-добре да ги махна, за да не се изтощава растението и да може да цъфти през лятото?


Ами аз не ги махам, седят си така цяла зима и напролет си тръгват.Затова тези олеандри които са вътре започват по рано да цъфтят.Тук много жени поради мъкненето оставят големите зукуми навън.Приятелката ми казва, че този който е оставила отвън няма да измръзне но по-късно ще почне да цъфти.Чак към средата или края на лятото
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Олеандър/Nerium oleander L/

Мнениеот baba_tzveta » 06 Яну 2010, 10:07

zamakat написа:Ами аз не ги махам, седят си така цяла зима и напролет си тръгват.Затова тези олеандри които са вътре започват по рано да цъфтят.Тук много жени поради мъкненето оставят големите зукуми навън.Приятелката ми казва, че този който е оставила отвън няма да измръзне но по-късно ще почне да цъфти.Чак към средата или края на лятото

Решено, оставям ги да правят каквото си искат :)
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]