Switch to full style
Добави отговор

търся да закупя маймунска орхидея

24 Ное 2009, 22:13

Някой може ли да ми каже къде мога да закупя маймунска орхидея, ако някой от вас продава, нека ми пише на ЛС :-da

Re: търся да закупя маймунска орхидея

24 Ное 2009, 22:31

Zamaka пусна публикация за Маймунската орхидея. Попитай нея дали няма?

Re: търся да закупя маймунска орхидея

25 Ное 2009, 10:10

ilen691 написа:Някой може ли да ми каже къде мога да закупя маймунска орхидея, ако някой от вас продава, нека ми пише на ЛС :-da

Аз също търся, ако откриеш, пусни пост, моля.

Re: търся да закупя маймунска орхидея

26 Ное 2009, 17:45

От незапомнени времена я гледам и се размножи и на пролет може да пусна в онлайн магазина.- една или 2 луковички

Re: търся да закупя маймунска орхидея

26 Ное 2009, 17:52

При мен в гората има от този вид салеп,известен като пурпурен салеп или с латинското му име Orchis Purpurea Hudson.

Изображение

и цъфти продължително през май.Но специално този вид не е сред защитените,за желаещите мога да дам линк с доказателство за това.Това не значи,разбира се,че трябва да се скубе или изкоренява...както се е случило през годините с пролетните цветя в горите около нашата - например минзухарът в заградената наша територия масово се среща и е прекрасна гледка напролет...ама малко извън оградата да мръднеш.... :( само тук-там нарядко се среща на по-скрити места....

Re: търся да закупя маймунска орхидея

27 Май 2010, 17:41

ilen691 написа:Някой може ли да ми каже къде мога да закупя маймунска орхидея, ако някой от вас продава, нека ми пише на ЛС :-da

Здравейте ,
Мога да Ви предложа салеп или Orchis morio. Това е красиво цвете и цъфти поне 6-8 седмици. Маймунската орхидея , за която питате, е само по -грозен братовчед на салепа.

Re: търся да закупя маймунска орхидея

28 Май 2010, 09:22

Любител написа:
ilen691 написа:Някой може ли да ми каже къде мога да закупя маймунска орхидея, ако някой от вас продава, нека ми пише на ЛС :-da

Здравейте ,
Мога да Ви предложа салеп или Orchis morio. Това е красиво цвете и цъфти поне 6-8 седмици. Маймунската орхидея , за която питате, е само по -грозен братовчед на салепа.

Това ли е растението, което предлагате?
http://www.bgflora.net/families/orchidaceae/orchis/orchis_morio/orchis_morio_3.jpg.
Наистина е много красиво. Каква е цената? Доколкото разбирам се отглежда в градината, като зюмбюлите, лалетата и нарцисите?

Re: търся да закупя маймунска орхидея

28 Май 2010, 11:06

baba_tzveta написа:Доколкото разбирам се отглежда в градината, като зюмбюлите, лалетата и нарцисите?

Да,луковично е и спокойно понася студовете.При мен в гората цъфти в началото на май.Луковицата е доста надълбоко.Цветът трае дълго,отблизо ароматът му не е много приятен,но не е противен чак.В зависимост от това дали е по на слънце или на сянка обагреността на цветчетата е различна.

Re: търся да закупя маймунска орхидея

28 Май 2010, 11:23

С радост бих купила и аз една луковичка.Някога,толкова някога,колкото девет лета,отглеждах в градината си петнист салеп.За голямо мое съжаление,го изгубих.Ще се радвам отново да го имам :da :da :da

Re: търся да закупя маймунска орхидея

28 Май 2010, 18:14

Ох, и аз се нареждам на опашката за тази "маймунска" красота! Дали ще ме е огрее щастието да я видя в действителност или ще си остана с въздишките по картинката?
Добави отговор