Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Re: Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Мнениеот Strict » 23 Яну 2009, 13:24

Момичета и момчета :f
наблягайте на продължителността на цъфтежа
а не на факта дали е красиво и ефектно.
Най голяма радост за всеки цветар е да гледа цвят
като иде в градината си.
И листата са приятни но предпочитам гама цветове :da1
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Мнениеот mama Dani » 23 Яну 2009, 16:29

Искам и аз резник и даже ще си го чакам като се видим у Филибето, на мен поне резниците ми се хващат без проблем. :da и суха клечка увирам в земята - за да отделя едни семена от други - и клечката - и тя пуснала листа... :f
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Мнениеот zamakat » 23 Яну 2009, 16:57

Strikt е прав . Но на фейхоа не мога да кажа за сега какъв е цъфтежа като продължителност защото нямам лични наблюдения за него.За мен цветът в градината също е важен фактор при подбора на растения-нали сме художници все пак.С цветовете на цветята работя все едно като с палитра. Дори и като прецъфти растението става един успокояващ зелен фон за другите цъфтящи на следващ етап.За мен продължителността не е решаваща. Има растения,които цъфтят дълго време като сменят много цветчета, други пък вадят един цвят,но с изключителна трайност-като стрелицията напр. започнала е да вади цвета още от мин. лято и още не се е отворил до момента и сигурно ще държи до другото лято.За мен това
не е чак толкова важно.Когато растенията са разнообразни винаги има нещо цъфнало,важно е и какъв е неговия обем и обичам да моделирам неговата форма,така че дори и прецъфтяло, да впечатлява с причудливата си форма или листа. А ако и дава плод на всичкото отгоре ще е най -добре.Така че ако успее растението да съчетае в себе си -продължителност на цъфтежа, дълготрайност на самия цвят, екзотичност, големина(не обичам много ситнежитe)декоративност на листата и обема и,ядливост и др. -ще е идеално, (нещо като 10 в едно),но за съжаление почти невъзможно. :) :D
за продължителността на цъфтежа на фейхоа ще питам човека с опит и ще ви кажа. :f
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Мнениеот DarinaN » 18 Юни 2009, 18:06

Ми то като е тръгнало така и аз искам резник . Гледам че не сме чак толкова много . Пък ако кажеш, че ми е много ... :l
:D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Мнениеот icegirl » 19 Юни 2009, 13:29

Charodeika написа:Не се притеснявай ,няма проблем ,ще изчакаме да порасне :D

невероятно красиво е!и аз искам да го имам в двора си,моля за резник ако има :D :-vv
icegirl
Аватар
icegirl
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 22 Апр 2009, 10:52
Местоположение: София

Re: Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Мнениеот DarinaN » 19 Юни 2009, 17:44

icegirl написа:
Charodeika написа:Не се притеснявай ,няма проблем ,ще изчакаме да порасне :D

невероятно красиво е!и аз искам да го имам в двора си,моля за резник ако има :D :-vv


Къде и ти се редиш /като мене/ при майсторите :) ? Шегувам се. Това е една сериозна дама и се възмолзвам от случая да го кажа на всички. И като гледам как събира като пчеличка ако има и помощ от познавачи ще си гледа растенията с много любов .
:-p
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Мнениеот nomadka » 03 Май 2010, 12:29

Ами вече е пролет 2010-та. Дали почнахте с добиването на резници? Бих искала и аз ако може да се сдобия с това растение, ако не с готов резник, поне със семена!
Аватар
nomadka
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Май 2010, 23:50

Re: Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Мнениеот ROSSE » 10 Май 2010, 09:02

Искам да споделя мъките си и радостта си относно това храстче!
Преди шест години ми го донесоха от Грузия.Много му се радвах!Отглеждах го две години в саксия на прозореца,вървеше добре,но реших да го засадя в двора,и храстчето да се радва на простор и свобода.
През есента го завих да не измръзне.Успешно презимува ,с малки измръзвания по тънките клончета,които орязах на пролет.Започна да се развива,но нещо не беше съвсем наред.Листата му започнаха да жълтеят и да капят.
И така още две зими,а храстчето ...ни живо ,ни умряло!Не можех да му угодя!
Миналото лято го върнах в саксия,и реших,ако не тръгне да се развива както аз искам ,ще го изхвърля на боклука!
Направих силна резитба и цяла зима беше наказано в студено помещение.Всичките листа ,които бях оставила ,окапаха...и останаха няколко клечки да стърчат като призраци.
Март месец го изнесох навън и от време на време го поливах-беше ми свършило търпението и надеждата да ме зарадва.
...и един ден,гледам започва да се раззеленява :(
слагам най силните очила...и какво да видя?До връхчетата на на новите листенца се мъдрят цветни бутончета,мънички,невзрачни..но цветни бутончета! :D
Сега го наблюдавам с любопитство,дали ще ги износи?Дали ще цъфне?А те/пъпчиците/,растат всеки ден!
Май ще му се размине боклука! :(
Още малко ще го почакам,и ще видим!!!
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Мнениеот DarinaN » 11 Май 2010, 11:00

браво ROSSE , поздравления . и аз получихтази пролет като подарък едно такова растение и естествено .. радост голяма. но и то започна със същите номера - листата почнаха да капях без да пожълтяват - това беше в края на март. и така около месец. почти се бях отчаяла, най - вече защото е подарък от сърце. и го засилих на терасата - юг, слънце на поразия, вятър , дъжд, студ - ако ще оцелява - да се учи как става. само след седмица - две листата спряха да капят и засега си трае . поорязах малко това, което ми се стори излишно ... сега поливам отвреме - навреме , но не съм се заглеждала по - внимателно, а и не се надявам на цветни пъпки , макар че вече може да почне да плододава . все пак не се меря нависоко, за да не се разочаровам . засега е важно поне нови клончета да почне да вади , но май още не се е събудило.
би ли снимала цветчетата , ще де радвам да ги видя .
още веднъж - поздравления . да му се радваш много и да го снимаш редовно :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Фейхоа (или Фейхуа) - feijoa sellowiana

Мнениеот ROSSE » 12 Май 2010, 15:36

Ше се опитам да го докарам до цъфтеж!
Но до снимки едва ли.Ще моля някой да ги щракне тези прехвалени цветчета :-da ,ако цъфнат разбира се! :pp2
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

ПредишнаСледваща

Назад към ДРУГИ ЦВЕТЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]


cron