Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Опаковане на саксийни цветя

Опаковане на саксийни цветя

Мнениеот Gradinar » 05 Ное 2008, 11:47

Ето как аз опаковам саксийки, давайте още идеи!
Поливам малко, слагам една салфетка върху пръстта и я напръсквам (и листата също) - да задържа влагата и да уплътни до края ръба на саксията. Облепвам над салфетката с тиксо, за да не може да се изсипе пръстта. После похлюпвам с пластмасова чашка или съответен размер срязана бутилка от минерална вода (и 10 литра съм ползвал - методът е същият). Залепвам здраво похлупака за саксийката. После саксийката залепям за дъното на кутията, в която ще изпращам и вече опаковам кутията. Ама и да не се залепи за кутията пак не могат да се смачкат. Може да се поуплътни с вестник, колкото да не хлопат като се мятат по Български пощи или по куриерите.
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Опаковане на саксийни цветя

Мнениеот baba_tzveta » 10 Ное 2009, 11:26

Gradinar написа:Ето как аз опаковам саксийки, давайте още идеи!
Поливам малко, слагам една салфетка върху пръстта и я напръсквам (и листата също) - да задържа влагата и да уплътни до края ръба на саксията. Облепвам над салфетката с тиксо, за да не може да се изсипе пръстта. После похлюпвам с пластмасова чашка или съответен размер срязана бутилка от минерална вода (и 10 литра съм ползвал - методът е същият). Залепвам здраво похлупака за саксийката. После саксийката залепям за дъното на кутията, в която ще изпращам и вече опаковам кутията. Ама и да не се залепи за кутията пак не могат да се смачкат. Може да се поуплътни с вестник, колкото да не хлопат като се мятат по Български пощи или по куриерите.

Градинар, златен си :) !!! Имам да изпращам едно крехко цветенце, ти направо ми отвори очите! И Марчела ще ти е благодарна, че е за нея!
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Опаковане на саксийни цветя

Мнениеот katiusha » 11 Ное 2009, 00:10

Наистина много хитро- как не съм се сетила по рано да ги похлупвам с чашка или нещо подобно ! И аз много благодаря за идеята :-da
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Опаковане на саксийни цветя

Мнениеот marchela » 11 Ное 2009, 10:41

Благодарна съм и още как :) :)
добре е когато има хора с такива идеи! :D :-D
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Опаковане на саксийни цветя

Мнениеот DarinaN » 12 Ное 2009, 09:23

по подобие на метода на Градинар,, но малко по - опростен : за уплътняване на пръстта да не се изсипва е ясно - по същия начин. а за още по - лесно ако саксийката се побира в бутилка от минерална вода , срежете хоризонтално , но не да разделяне на две части / да си останат свързани, после поставяте саксийката вътре, доуплътнявате с вестник и залепвате с тиксо бутилката . вътре става като парник от влагата , а и се предпазва самото растение. ако е много крехко и имате подходяш материал може и около листата и стъблото да направите някакво уплътнение.
уплътняването в кутия мисля че не е нужна да коментираме :D

и още една идея , за да получаваме пратките си . напоследък аз лично не съм доволна от новата пощальонка - изобщо не ми носи нито малки пакети, нито оставя известия , макар че я предупредих . затова нека всеки уведомява когато изпрати нещо на някой за да си го потърси . иначе има вероятност и двете страни да помислят колко неблагодарна е другата страна . а това е много неприятно и за този , който изпраща, и за този , който чака.
надявам се да възприемете идеята. :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив



Подобни теми


Назад към ОЗЕЛЕНЯВАНЕ И ПОДДРЪЖКА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Majestic-12 [Bot]


cron