Switch to full style
Добави отговор

Re: Червеният калифорнийски червей

22 Сеп 2009, 10:00

DarinaN написа:днас си взех биопочва от червен калифорнийски червей - поне така пиша на опаковката. само че ме притеснява киселинноста й - 7,2 . какво бих могла да отглеждам в такава почва.
според етикета ??? може дори да се ползва за разсади .....

Миналата година и аз си бях взела 2 чувала големи и трябва да ви кажа ,че не знаех каква е киселинноста и много не се съобразявах с това ,но много съм доволна.Всичко което сях в нея или прибавих към нея вървеше чудесно.Идеално се отрази и на пепиното .Напълних такава една голяма кашпа и сях едно мъничко разсадче пепино.До края на сезона стана 2метра и изхрани 4 големи и 2по-малки плода.Тази година не можах да си намеря и определено не можах да постигна такива резултати с китките.Според мен тази почва или тор е най -добрата и си я прибавям в смеските според растенията със торф, почва, пясък, листовка и т.н.

Re: Червеният калифорнийски червей

23 Сеп 2009, 13:51

а как се отразява на семена , съответно на семеначета.
дали да опитам да прибавя от нея в смес и да засадя семена ?
а как би се отразила на растения, които растат върху бедни почви - дори върху скали ?
имам едно на което страшно мното държа, но не знам как ще му се отрази. а ако го унищожа едва ли ще намеря второ :(

Re: Червеният калифорнийски червей

03 Окт 2009, 22:25

DarinaN написа:днес си взех биопочва от червен калифорнийски червей - поне така пиша на опаковката. само че ме притеснява киселинноста й - 7,2 . какво бих могла да отглеждам в такава почва.
според етикета ??? може дори да се ползва за разсади .....

:-D Привет , не се притеснявай рН 7.2 е почти неутрално рН :-D

Re: Червеният калифорнийски червей

04 Окт 2009, 21:53

благодаря за отговора. "пробата" се превърна в "оливане", в резултат на което вместо в една опитна саксия насипах от биопочвата във всички. после, естествено, започнах да садя и семена.
за съжаление още не мога да кажа какъв е резултата :( , но поне вече не се притеснявам :D

а тъпия въпрос относно киселинността дойде от аналогията с Рн 5,5 :( , с което ни пробиха дупки в главите напоследък .
оттам и паниката
Добави отговор