Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Червеният калифорнийски червей

Re: Червеният калифорнийски червей

Мнениеот zamakat » 22 Сеп 2009, 10:00

DarinaN написа:днас си взех биопочва от червен калифорнийски червей - поне така пиша на опаковката. само че ме притеснява киселинноста й - 7,2 . какво бих могла да отглеждам в такава почва.
според етикета ??? може дори да се ползва за разсади .....

Миналата година и аз си бях взела 2 чувала големи и трябва да ви кажа ,че не знаех каква е киселинноста и много не се съобразявах с това ,но много съм доволна.Всичко което сях в нея или прибавих към нея вървеше чудесно.Идеално се отрази и на пепиното .Напълних такава една голяма кашпа и сях едно мъничко разсадче пепино.До края на сезона стана 2метра и изхрани 4 големи и 2по-малки плода.Тази година не можах да си намеря и определено не можах да постигна такива резултати с китките.Според мен тази почва или тор е най -добрата и си я прибавям в смеските според растенията със торф, почва, пясък, листовка и т.н.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Червеният калифорнийски червей

Мнениеот DarinaN » 23 Сеп 2009, 13:51

а как се отразява на семена , съответно на семеначета.
дали да опитам да прибавя от нея в смес и да засадя семена ?
а как би се отразила на растения, които растат върху бедни почви - дори върху скали ?
имам едно на което страшно мното държа, но не знам как ще му се отрази. а ако го унищожа едва ли ще намеря второ :(
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Червеният калифорнийски червей

Мнениеот bombaibm » 03 Окт 2009, 22:25

DarinaN написа:днес си взех биопочва от червен калифорнийски червей - поне така пиша на опаковката. само че ме притеснява киселинноста й - 7,2 . какво бих могла да отглеждам в такава почва.
според етикета ??? може дори да се ползва за разсади .....

:-D Привет , не се притеснявай рН 7.2 е почти неутрално рН :-D
Аватар
bombaibm
Малко цвете
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Апр 2009, 15:04

Re: Червеният калифорнийски червей

Мнениеот DarinaN » 04 Окт 2009, 21:53

благодаря за отговора. "пробата" се превърна в "оливане", в резултат на което вместо в една опитна саксия насипах от биопочвата във всички. после, естествено, започнах да садя и семена.
за съжаление още не мога да кажа какъв е резултата :( , но поне вече не се притеснявам :D

а тъпия въпрос относно киселинността дойде от аналогията с Рн 5,5 :( , с което ни пробиха дупки в главите напоследък .
оттам и паниката
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Предишна


Подобни теми


Назад към ОЗЕЛЕНЯВАНЕ И ПОДДРЪЖКА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron