Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

подрязване и размножаване на фикуси

подрязване и размножаване на фикуси

Мнениеот sasho_mushkato » 21 Юли 2014, 18:31

Здравейте,
имаме фикус лира и домашен фикус. Двата са станали по 2 метра. Искам да ги подрежа, за да се сгъстят, но не знам докъде мога да ги подрежа, за да им се отрази най-добре. Четох, че се подрязват само върховете, но сега явно съм ги изпуснал. Искам и да питам как мога да ги размножа.
Благодаря!
Аватар
sasho_mushkato
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2014, 18:24

Re: подрязване и размножаване на фикуси

Мнениеот cvetar » 21 Юли 2014, 21:06

sasho_mushkato написа:Здравейте,имаме фикус лира и домашен фикус. Двата са станали по 2 метра. Искам да ги подрежа, за да се сгъстят, но не знам докъде мога да ги подрежа, за да им се отрази най-добре. Четох, че се подрязват само върховете, но сега явно съм ги изпуснал. Искам и да питам как мога да ги размножа.
Благодаря!

Как ще изглеждат фикусите зависи само от вас.Подрязването им наистина води до разклоняване - а на каква височина да бъде - това зависи от вашите условия - височина на стаята ви, на прозореца ви,мястото им ...тоест все индивидуални неща.Преценете сам.А стар и изпитан начин да вкорените фикус е да натопите резник във вода и да чакате да си пусне корени.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна



Подобни теми


Назад към ОЗЕЛЕНЯВАНЕ И ПОДДРЪЖКА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron