Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Как да отстраним праха по листата на цветята?

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот mama Dani » 07 Мар 2009, 13:19

Най-добрият чалъм е да си ги имаме в нашия форум, ако не затрудняваме админа разбира се. Иначе - ще ти кажа на скайпа . :D
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот tancheto86 » 22 Мар 2009, 10:54

Това с бирата и аз съм го правила за фикусите и филодендрона също и за монстерата.Найстина ефектът е чудесен.
Незнам някой дали е чувал,но кръвта е страшно полезна за поливане на растения.Било то животинска или човешка :?
Ей ся отивам да убия комшийте и запуквам да поливам с прясна кръв :P :P
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот HobGoblin » 22 Мар 2009, 13:40

tancheto86 написа:Това с бирата и аз съм го правила за фикусите и филодендрона също и за монстерата.Найстина ефектът е чудесен.
Незнам някой дали е чувал,но кръвта е страшно полезна за поливане на растения.Било то животинска или човешка :?
Ей ся отивам да убия комшийте и запуквам да поливам с прясна кръв :P :P


:) може да пробваш с малко захар и мляко във водата 1 път в месеца - няма нужда да си затриваш комшиите :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот ilimili » 22 Мар 2009, 13:44

Леле,Танчеее,какви са тия вампирски настроения,пиле?
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот zamakat » 22 Мар 2009, 14:08

За кръвта и аз знам и когато в ресторанта мием дробчета, сърца или чистим риба събирам водата и я поливам на цветята
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот svetlozelen » 22 Мар 2009, 15:37

zamakat написа:За кръвта и аз знам и когато в ресторанта мием дробчета, сърца или чистим риба събирам водата и я поливам на цветята

Вероятно става въпрос за тор,известен като Сушена кръв.
Сушената кръв (кръвно брашно) е органичен азотен тор, който заради своя състав, много бързо образува и трансформира микроорганизмите. Този тор е много практичен и предпочитан, тъй като има мигновено действие. Може да бъде смесван с вода - 10 гр./л. При разлагането на органичните вещества в почвата, се отделя специфична неприятна миризма, заради което се използва основно за външни бонсаи.
Азотен състав - 14%
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот tancheto86 » 22 Мар 2009, 19:48

може да пробваш с малко захар и мляко във водата 1 път в месеца - няма нужда да си затриваш комшиите


Ха ха!
Някой найстина нямат нужна от затриване,но........има някой такива който ако не затрия аз тях те мене ши затрият :(
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот zamakat » 22 Мар 2009, 21:55

svetlozelen написа:
zamakat написа:За кръвта и аз знам и когато в ресторанта мием дробчета, сърца или чистим риба събирам водата и я поливам на цветята

Вероятно става въпрос за тор,известен като Сушена кръв.
Сушената кръв (кръвно брашно) е органичен азотен тор, който заради своя състав, много бързо образува и трансформира микроорганизмите. Този тор е много практичен и предпочитан, тъй като има мигновено действие. Може да бъде смесван с вода - 10 гр./л. При разлагането на органичните вещества в почвата, се отделя специфична неприятна миризма, заради което се използва основно за външни бонсаи.
Азотен състав - 14%

За тази тор не знам -аз имах в предвид прясната кръв от месото, когато се мие. За това съм чувала и съм го пробвала.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот tancheto86 » 22 Мар 2009, 23:52

svetlozelen написа:
zamakat написа:
За кръвта и аз знам и когато в ресторанта мием дробчета, сърца или чистим риба събирам водата и я поливам на цветята

Вероятно става въпрос за тор,известен като Сушена кръв.
Сушената кръв (кръвно брашно) е органичен азотен тор, който заради своя състав, много бързо образува и трансформира микроорганизмите. Този тор е много практичен и предпочитан, тъй като има мигновено действие. Може да бъде смесван с вода - 10 гр./л. При разлагането на органичните вещества в почвата, се отделя специфична неприятна миризма, заради което се използва основно за външни бонсаи.
Азотен състав - 14%

За тази тор не знам -аз имах в предвид прясната кръв от месото, когато се мие. За това съм чувала и съм го пробвала.


И аз имах предвид за прясна кръвчицааааа :P
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот zamakat » 23 Мар 2009, 12:21

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Какви ви са тези асоциации бе хора-сега ме карате да обяснявам като на бръснар-нали в къщи си миете месото и разните дреболии и за тази кървава водичка става въпрос.Ние месо не ядем или много рядко, но от ресторанта нали се мият продуктите итази водичка събирам и поливам цветята.
Ако става на въпрос за такива неща те май обичат и стрити кости, е така де -костено брашно, но там подробности не знам и не ми е падало :) :) :) :) :) :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ОЗЕЛЕНЯВАНЕ И ПОДДРЪЖКА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]


cron