Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Как да отстраним праха по листата на цветята?

Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот Gradinar » 21 Ное 2008, 09:35

За целта използвайте метличка от пера или мек парцал. Ако дълго време не сте отстранявали праха, можете да го премахнете с гъба, натопена в хладка сапунена вода. Изтрийте листата отгоре и отдолу и след това изплакнете с хладка вода. Ето как да почиствате някои по-капризни цветя. Кактуси. Натопете четка за зъби във вода с малко сапун и изтрийте внимателно кактуса. После го изплакнете обилно под душа. Мъхнати растения. Например сентополията не понася почистване с вода. За мъхнати цветя като нея използвайте миниатюрна прахосмукачка, предназначена за почистване на компютърни клавиатури. Папрати, азалии, камелии, рододендрони. Те са алергични към варовика и от него образуват белезникави петна по листата си. Затова използвайте дъждовна вода или деминерализирана.
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 27 Фев 2009, 14:03

Още от малка знам (май го бях чела в някаква книга "Домашна библия"), че бирата е изключително полезна за цветятя (особено тъмно пиво) и винаги съм почиствала праха от листата с памуче, натопено в бира (обикновено обаче е била светло пиво :) ). Листата така лъсват! :-vv Но не трябва да е прекалено, прекалено влажно, че после от капките остават следи (това от опит :-D ). Дори когато в чашите има останала малко изветряла бира, поливам саксиите.
По-опитните цветари, занимаващи се много с отглеждане на растения, ще споделят какво мислят за моя метод. Наистина ще ми е интересно да разбера мненията им. :D :da1
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот Strict » 27 Фев 2009, 14:11

по вашите методи ако започна да чистя листата
ще ми е нужна поне 1 година време :) :) :)
аз ги чистя от праха със струя вода от пистолета :f
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 27 Фев 2009, 14:32

Strict написа:по вашите методи ако започна да чистя листата
ще ми е нужна поне 1 година време :) :) :)
аз ги чистя от праха със струя вода от пистолета :f


:) И после започвай отново от първите изчистени! :)
Браво на теб!!! :)

Наистина си става бавничко, но и аз нямам много цветя де - особено тук в Студентски град. Пък и не съм много редовна. :D Пък и на бенджамина ми му стана нещо тази зима, та му поокапаха листата. Така че се справям някак си. :)
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот mama Dani » 28 Фев 2009, 09:44

Тва с бирата е много яко! Ще взема днес да го пробвам, понеже така и така на обяд ще има пържена риба с картофки :) :) :)
А ти Майки - пистолет-не пистолет - хич не си ги измил хубу китките,/ши ма извиняваш!/ и ко плащаш добре :P , ний с дружката ми, дет мре за твоя екобар ши додим да търкаме листа. :da Добре, че поне солейролията е чиста, чееееееее, голям зор ши има там, ко речеш да миеш листо по листо...
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот zamakat » 28 Фев 2009, 11:55

За миенето на листата с бира го знам още от майка ми-тя миеше листата на фикуса и филодендрона с остатъка от бира.На мен много не ми остава време за тази процедура.Лятото като ги изнеса отвън и тази работа свършва дядо Господ. А за поливанито с бира и други всякакви напитки като -безалкохолни,сокове и кафе също било хубаво и подхранвало-така ми казаха приятелки цветарки -особено за трилистниците много хубаво вървели.За камелията съм чела, че обича да я поливат с чай и тъй като ние сутрин редовно пием билков чай гледам винаги да занеса и на нея.Като четох за един от най- полезните и ароматни чайове-ройбос-една жена в писмата до редакцията споделяше, че полива цветята с ройбос и вървели много буйно-реших и аз да пробвам- наистина е вярно -тези чайове и билки помагат не само на хората, но и на растенията.Поливани с ройбос те помалко се нападат от болести и вредители.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 28 Фев 2009, 16:44

Маме, радвам се, че си харесала идеята ми.

Иначе - щом и други знаят за бирата, явно си е вярно. :D Аз поливам с бира, слагам им понякога утайката от кафето (аз не пия кафе, но мъжлето обикновено си пийва :D ). А като стана дума за чай - нали сега варя редовно чай на малката, та събирам билките и понеже мисля да садя магданоз, ще сложа билките в саксията.
Що се отнася до поливането с други напитки - аз знам, че прекалено сладките или солени такива са вредни.

Замък, какъв е този чай ройбос? За първи път го чувам. Ще се радвам да споделиш. :da1
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот Strict » 28 Фев 2009, 16:49

мъжа ти не се ли занимава с малката
че стигаш до там да вариш чай :) :) :)
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 28 Фев 2009, 17:21

Стрикт, аз вярно си падам малко албанска батерия, ама честно казано не успях да "смеля" изказването ти. :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Как да отстраним праха по листата на цветята?

Мнениеот Strict » 28 Фев 2009, 18:07

Pavlina Nikolova написа:Стрикт, аз вярно си падам малко албанска батерия, ама честно казано не успях да "смеля" изказването ти. :D

то и аз съм труден със смилането :P :) :P
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Следваща


Подобни теми


Назад към ОЗЕЛЕНЯВАНЕ И ПОДДРЪЖКА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: azesoazse


cron