Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Облагородяване"на пъпка"/T-Bud,Chip Bud Grafting Techniques/

Re: Облагородяване"на пъпка"/T-Bud,Chip Bud Grafting Techniques/

Мнениеот Phanagoria632 » 22 Сеп 2013, 20:54

Аз малко коригирам поста си ...
В неделя бях на излет и понеже се прибрах много късно а и ми беше нещо много лошо накиснах корените във вода до следващия ден.

общ вид на материала
Изображение
корена на шипката
Изображение
стъблото
Изображение

другата забравих да я фотна както тази ... унесох се в засаждането им а и бързах че ме препираще времето ... но това е което ме притеснява при нея.
Изображение
Изображение
отрязах малко под това от снимката

Изображение
Изображение
в последствие го отстраних притесняващите ме части от върха и използвах за пробно присаждане на пъпка. за пъпка изпозвах заложените резници на една жълта за която бях писала в темата за вкореняване на резници. забелязах че стъблото на резниците беше започнало да почернява и реших да потренирам цялата операция.
също така за втория корен да спомена ... разхождайки се по един път който по всяка вероятност бяха обработвали все едно са започнали да го правят за път с асфалт се натъкнах на въпросния корен почти изкоренен и с доста силно дърпане го измъкнах. за съжаление корена беше много дълъг и на две места имаше поникнали издънки. въпросните издънки ги орязах и така корена стана на една трета от това което бях извадила. и за това реших да направя репетиция за облагородяването.
сега след първия ми опит определено трябва опитам още няколко пъти това упражнение ... най- трудно ми беше да пъхна щитчето, да отрежа остатъка от горе и особено краткото време с което разполагам за направата на всички тези отрези и разрези .... направо свят ми се зави от бързане :P
Аватар
Phanagoria632
Малко цвете
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:27
Местоположение: София

Re: Облагородяване"на пъпка"/T-Bud,Chip Bud Grafting Techniques/

Мнениеот cvetar » 30 Юли 2014, 17:24

Дъждовното лято все пак има едно предимство,че поддържа сокодвижението...и можете да облагородявате вече на "спяща пъпка" - времето е много подходящо.Но внимавайте да го направите в облачно време или надвечер на сянка.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване"на пъпка"/T-Bud,Chip Bud Grafting Techniques/

Мнениеот muny7 » 29 Юни 2015, 13:28

Здравейте до колко време може да си проличи присажданата пъпка на роза дали е изсъхнала ? Зимата правих доста опити върху шипка за жалост толкова неуспешни та чак шипките изсъхнаха :P . Но онзи ден пак ме обхвана манията и започнах върху единсвената ми останала шипка и една роза от пролетта дето не цъфтя и стана "доброволка" за експеримента. След два дни пъпките изглеждаха така но мисля че е много рано да се каже но до седмица трябва да си покаже ако е изсъхнанала нали?
Аватар
muny7
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юни 2015, 12:22

Re: Облагородяване"на пъпка"/T-Bud,Chip Bud Grafting Techniques/

Мнениеот muny7 » 29 Юни 2015, 14:07

Аватар
muny7
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юни 2015, 12:22

Re: Облагородяване"на пъпка"/T-Bud,Chip Bud Grafting Techniques/

Мнениеот cvetar » 06 Юли 2015, 13:39

Ако сте чели тук, не се прави присаждане на пъпка през зимата.И е логично да не стане.А прихващането ще си проличи като развържете пъпката - ако е зелена и започне да се развива - значи се е прихванала.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Облагородяване"на пъпка"/T-Bud,Chip Bud Grafting Techniques/

Мнениеот muny7 » 03 Авг 2015, 12:48

За протокола да кажа какво стана след порядъчно количество затрит материал нещата почнаха да се случват дори присадих и върху една роза която не цъфтя. Да ама НЕ то не случайно казват хората кога е времето да се присажда. Тъкмо пъпката разпука около 10 ден след присаждането и като стана жега ама жега ви казвам и до там :l . Отчитам че ако ги бях прибрала на хладно на стълбището щяха поне да имат някакъв шанс. Нищо ако не ме мързи сега ще пробвам пак на спяща пъпка :da
Аватар
muny7
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юни 2015, 12:22

Предишна


Подобни теми


Назад към ОЗЕЛЕНЯВАНЕ И ПОДДРЪЖКА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron