Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Къде и какви торове и препарати можем да си купим

Къде и какви торове и препарати можем да си купим

Мнениеот cvetar » 08 Апр 2011, 09:38

Правя тази тема за торове и препарати,които ни се налага да ползваме при отглеждане на цветята.Споделяйте къде какво сте намерили,къде е по-изгодно до се купи...Аз вчера си намерих в агроаптеката на пазар Чаталджа във Варна пакетиран в малки разфасовки 200 г тор калиев нитрат - ползва се за листно торене на хибискуси и други.Опаковката е 3 лв.Тази агроаптека е малка,добре заредена е ,но там не е най-евтино.Определено по-евтино е в магазините за торове и препарати срещу Колхозния пазар.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

Мнениеот ROSSE » 15 Юли 2011, 11:34

cvetar написа:.Аз вчера си намерих в агроаптеката на пазар Чаталджа във Варна пакетиран в малки разфасовки 200 г тор калиев нитрат - ползва се за листно торене на хибискуси и други.



Моля те cvetar, обясни как да си наторя хибитата? Купих си калиев нитрат и английска сол,
но какво е съотношението между тях?
Ще съм ти благодарна, ако кажеш дали мога да наторя с този разтвор и ягодите си?
:pp2
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

Мнениеот cvetar » 22 Юли 2011, 15:49

Страхувам се,че ще ти дойде скъпо за ягодите ти такова торене...Защо не използваш по-разпространения и евтин NPK 15-15-15 за тях ? А за хибитата - нищо по-лесно за приготвяне,Росе...В 1 л вода /в бутилка за по лесно / разтваряш 1 г от калиевия нитрат и 1 г от магнезиевия сулфат.Разбъркваш добре и с пръскалка надвечер на сянка опръскваш листата - това е така нареченото листно подхранване.То обаче е само допълнително - помощно.Основното торене си е поливане в саксията - веднъж седмично в активния им период си ги поливам с вода,но на 1 л слагам по 2 г от споменатите вещества.Не прекалявай с листното подхранване,не е някакво суперрешение...прави го,ако желаеш,веднъж на 2 седмици или на 1 месец,но то може и да не се прави,ако си ги поливаш в саксиите.Аз правя такова веднъж в месеца.Идеята на това поливане е,че то не добавя фосфор при поливане,щото него хибитата не го обичат хич.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

Мнениеот ROSSE » 23 Юли 2011, 10:59

Благодаря!Ще те послушам!
А ягодите които купих, продължават да цъфтят и връзват плодове.Затова искам да ги наторя.Вече не са сладки,малко киселеят и са по дребни от първите!Може би защото не са в земята и хранителната среда е изчерпана?! Въпреки това съм много доволна от тях! :da
Изображение
Така изглеждат на 5 юли. :f
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

Мнениеот cvetar » 12 Мар 2012, 16:59

Една информация за варненци,които имат нужда от желязосъдържащ препарат с бързо действие срещу хлороза /пожълтяване на листата при липса на желязо/.Можете да си купите препарата секвестрен на Колхозния пазар - в агроаптеката срещу пазара е около 3 лв опаковката.Аз го ползвам от години и много бързо оправя сакъзчетата ми примерно,а и други при нужда - само с 2-3 поливки има видим резултат.Хубавото при него е,че не променя рН на почвата като железния сулфат.И си оправдава цената.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

Мнениеот milenskia » 24 Апр 2012, 21:05

Има новооткрита агроаптека във Владиславово, на горното пазарче \Скалата\, над блок 20, павилион 35 , много добре заредена е , има буквално всичко на достъпни цени, май е по евтино и от колхозния! Аз вече там ще ходя!
Последна промяна milenskia на 01 Фев 2013, 18:41, променена общо 1 път
Аватар
milenskia
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Апр 2012, 21:03

Re: Къде и какви торове и препарати можем да си купим

Мнениеот cvetar » 24 Апр 2012, 21:25

milenskia написа: има буквално всичко на достъпни цени, май е по евтино и от колхозния! Аз вече там ще ходя!


Миленския, ако това твое мнение не е просто опит за реклама,бъди по-конкретен като мен - не забеляза ли,че споменавам в мненията си и цени на препарати и торове,за да ги видят всички ? С "май е по-евтино" хич не си конкретен.
А дай колко струва опаковка 200 г кристалон примерно ?
Или 200 г опаковка калиев нитрат на какви парички е ?
А шишенце БИ -58 или Нуреле 50 мл на каква цена е ?
А дали опаковка от 1 кг тор амониев нитрат NH4NO3 ще струва там 1.30 лв,както е на Колхозния пазар ?
Кристалоните по 200 г шишенце са по 3.80 ...

Ето така ще си конкретен. И ще си сравним цените с колхозния пазар.Друг е въпросът,че от Владиславово докато отида до Колхозния пазар,ще дам пари за горе-долу половин опаковка Кристалон...Но нека всеки сам си направи изводи,като ни светнеш за някои цени и ти...Благодаря ти предварително :) !
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна



Подобни теми


Назад към ОЗЕЛЕНЯВАНЕ И ПОДДРЪЖКА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: uzurufiba


cron