Switch to full style
тук може да публикувате вашите снимки
Добави отговор

Re: Щастливо Корделине

20 Ное 2009, 20:58

Marta написа:яяяяяяяяя, това външно ли било!!!
Видях го веднъж на една по-висока поставка
направо не мога да го забравя толкова години.
Страхотно цвете, но иска място около него.
А то било външно... Само плакна очи,
у нас няма да вирее, аз съм в апартамент :l



Няма по подходящо за апартамент от това корделине.По издържливо е от другите по информация от нета издържа до -8 градуса .така че ще му е добре и на остъклена тераса или дори и неотопляема стая. в контейнер няма и да стане толкова голямо Аз много бих искала да пробвам и в двора, защото тук при нас е по топло и рядко пада до -8. Щом камелията зимува отвън, и тя е до -8.

Re: Щастливо Корделине

20 Ное 2009, 21:11

Да споделя и аз моя опит с отглеждането му. Напролет го изкарвам навън и му увеличавам постепенно водата. На шарена сянка е, но светлината му идва в повече и листата му се оцветяват в тъмнозелено. Само по края има конченце циклимено. Къпя го и го поливам всеки ден. Слагам му тор за листна маса през седмица (течен Лактофол за зелени растения). Прибирам го, когато се застуди. Започвам да поливам по-рядко (след като горния слой на почвата е изсъхнал). Пез това време също вади листа, но (поради оскъдната светлина) стават шарени - светлозелено и розово. Подхранвам го, но по-рядко. Долните листа изсъхват и, след като се отстранят, се оформя стъбло. Красотата му е в листата и, щом стъблото стане прекалено голямо, отрязвам връхната част, окършвам няколко листа, за да се оголят коленцата и го садя. Много бързо се вкоренява. Ако оставите ствола, по горните коленца ще се образуват нови растения, но може да започне да дава и издънки.
Друг начин да го размножите е да нарежете стъблото, както при драцената. :D
Жалко, че нямам двор. Много се прехласнах по едрите екземпляри по-горе.

Re: Щастливо Корделине

21 Ное 2009, 12:02

В апартаментите е винаги над 20 градуса. Рядко пада в кухнята, ако оставя нощем малкоотворено, но не повече от 15. А това корделине, за което говориш Zamakat - е кощунство на остъклена тераса да се гледа. То е невероятно красиво. Ако не може да му се отдели специално място, където да се разпери... направо му се губи красотата. Аз за това съм избрала това, защото расте нагоре и до него плътно може да се сложи друга саксия, та ги сръчквам малко зимата. И това беше едно дълго в началото, baba_tzveta. Когато му отрязах върха, почти бях сигурна, че съм го уморила. Но после видях грудките, за това ти е оцеляло, защото те са си дремали там на топличко, докато ги събудиш. Режи смело, само внимавай да не преполиваш. Като знаеш, че има грудки, ще ти е по лесно да му хванеш цаката. :D
Добави отговор