Switch to full style
тук може да публикувате вашите снимки
Добави отговор

Щастливо Корделине

12 Ное 2009, 15:33

Изображение = щастлива стопанка :D

Re: Щастливо Корделине

12 Ное 2009, 21:21

Красота !

Re: Щастливо Корделине

17 Ное 2009, 01:49

:D Ееее Браво - много го харесвам , въпреки че още нямам . но се надявам скоро да имам и да е щастливо като твоето :D

Re: Щастливо Корделине

17 Ное 2009, 09:49

Друг вид, очакващо щастие корделине

Изображение

Re: Щастливо Корделине

17 Ное 2009, 10:19

А мен щеме направи щастлива ,едно щастливо външно корделинe

Cordyline australis purpurea

Изображение

Cordyline australis



Изображение
Cordyline australis

Изображение

Re: Щастливо Корделине

17 Ное 2009, 10:23

яяяяяяяяя, това външно ли било!!!
Видях го веднъж на една по-висока поставка
направо не мога да го забравя толкова години.
Страхотно цвете, но иска място около него.
А то било външно... Само плакна очи,
у нас няма да вирее, аз съм в апартамент :l

Re: Щастливо Корделине

20 Ное 2009, 15:41

Marta написа:Друг вид, очакващо щастие корделине

Изображение

Марта, като драцената ли го режеш, за да се разклони? Моето има само едно стебло, но в този си вид ми харесва повече. :P

Re: Щастливо Корделине

20 Ное 2009, 17:26

baba_tzveta написа:
Marta написа:Друг вид, очакващо щастие корделине

Изображение

Марта, като драцената ли го режеш, за да се разклони? Моето има само едно стебло, но в този си вид ми харесва повече. :P

Рязах го, защото всички искаха от него, но то има и грудки. При пресаждане разделям грудките и от тях също поникват. В тая саксия бяха поне 15 корена но от приятели и познати не мога да го опазя... шегувам се, но наистина от това, че искат клонче, а не грудка съм го рязала, а пък то и само си изкарва разклонения. Да ти кажа честно, почти не знам от какво живее, защото често забравям да го поливам и наторявам, на шарена сянка е лятото, зимата е вътре в някой ъгъл. Сега го поливам повече, защото съхне непрекъснато, то е само корени в момента, но на пролет ще го разширявам. Рошаавичко е и си го харесвам, няма ред при него... Цъфти, ако не знаеш, да ти кажа. На пролет изкарва едни дълги класове с едни мънички цветчета, много са интересни. Ама правят много боклук. Листата стават светло розови на върха и от там излиза цвета.

Re: Щастливо Корделине

20 Ное 2009, 18:07

Marta написа:
Рязах го, защото всички искаха от него, но то има и грудки. При пресаждане разделям грудките и от тях също поникват. В тая саксия бяха поне 15 корена но от приятели и познати не мога да го опазя... шегувам се, но наистина от това, че искат клонче, а не грудка съм го рязала, а пък то и само си изкарва разклонения. Да ти кажа честно, почти не знам от какво живее, защото често забравям да го поливам и наторявам, на шарена сянка е лятото, зимата е вътре в някой ъгъл. Сега го поливам повече, защото съхне непрекъснато, то е само корени в момента, но на пролет ще го разширявам. Рошаавичко е и си го харесвам, няма ред при него... Цъфти, ако не знаеш, да ти кажа. На пролет изкарва едни дълги класове с едни мънички цветчета, много са интересни. Ама правят много боклук. Листата стават светло розови на върха и от там излиза цвета.

Напролет и аз трябва да поразмърдам моето. На мен ми подари саксията една приятелка, с някакво изсъхнало растение. Цяла зима стоя в едно кюше и като реших да ползвам саксията-що да видя-то поникнало. Оставих го така и то порастна около 60 см. през лятото. Даже не съм се итересувала как се казва.Та така се сдобих с корделине и не знам нищо за него. Благодаря за информацията.

Re: Щастливо Корделине

20 Ное 2009, 20:58

Marta написа:яяяяяяяяя, това външно ли било!!!
Видях го веднъж на една по-висока поставка
направо не мога да го забравя толкова години.
Страхотно цвете, но иска място около него.
А то било външно... Само плакна очи,
у нас няма да вирее, аз съм в апартамент :l



Няма по подходящо за апартамент от това корделине.По издържливо е от другите по информация от нета издържа до -8 градуса .така че ще му е добре и на остъклена тераса или дори и неотопляема стая. в контейнер няма и да стане толкова голямо Аз много бих искала да пробвам и в двора, защото тук при нас е по топло и рядко пада до -8. Щом камелията зимува отвън, и тя е до -8.
Добави отговор