Switch to full style
тук може да публикувате вашите снимки
Добави отговор

Re: Моето ново коледниче :)

15 Ное 2009, 09:55

като гледах тази красота ми хрумна една идея / да не повярваш/ . по разни форуми се подвизава една снимка от нета на три цвята абутилони, засадени заедно - наистина е ефектна. само дето аз не можах да събера абутилони. дотук няма връзка с коледничето.
обаче съм събрала коледничета - вече мисля, че имат коренчета с изключение на последното / оранжево/ , от червено / някой имаше червено кичесто / , жълто и бяло / обикновено/ . може и да си имам бяло с розово, кой знае.

та .. прекалено амбициозно ли ще е аз ги засадя заедно и в една саксия да се получи цветна каша. те, естествено няма да цъфнат тази година , но за другата са надявам да ги видя цъфнали.
П.П. - никога не съм имала слабост точно по това растение, но един търсач на бяло коледниче ме запали , та вижте докъде ме докара. а то наистина било красиво растение, стига да не полагаш особени грежи да го затриеш .

разкритикувайте идеята ми , ако ви се стори много смела или неприложима , макар че аз све пак ще го направя. което не пречи да разбера вашите мнения /защо не искам да ги гледам поотделно - защото нямам талкова място :(

Re: Моето ново коледниче :)

15 Ное 2009, 10:06

На мен идеята ми се вижда интересна :D

Re: Моето ново коледниче :)

15 Ное 2009, 12:49

Дари, всеки положителен експеримент е добре дошъл. Така, че идеята ти ми се струва добра. :D :da

Re: Моето ново коледниче :)

15 Ное 2009, 14:14

И на мен ми се струва интересна .само тъй действай. :D

Re: Моето ново коледниче :)

15 Ное 2009, 21:47

:pp3

Re: Моето ново коледниче :)

16 Ное 2009, 15:38

DarinaN написа::pp3

:da и на мен ми харесва и то страшно!!!

Дари, благодаря ти за всичко! изненада ме :v
:ppp

Re: Моето ново коледниче :)

17 Ное 2009, 01:56

Дари , много ми харесват твоите идеи за експерименти :D
А някой може ли да ми каже дали нараства бързо коледничето , защото моето е много мъничко ,... та да знам - да се надявам ли , че може да цъфне догодина ?

Re: Моето ново коледниче :)

20 Ное 2009, 21:28

В какъв смисъл дали нараства, по принцип не е капризно цвете и си вирее свободно дори и в тъмна и студена среда цъфти на воля. Според зависи и грижите са от значение все пак не трябва да има преполиване и от опит знам, че не обича високи температури. Ако е удобно пусни снимки да го видим мъника. :D

Re: Моето ново коледниче :)

28 Ное 2009, 21:37

Изображение
Ами в смисъл , че е много малко и дали ще нарастне достатъчно , за да цъфне догодина ? Иначе виждам че има напредък :D Истината е , че съм нетърпелива да видя как цъфти , дори незнам какъв цвят се очаква да е

Re: Моето ново коледниче :)

28 Ное 2009, 22:38

Мъничко е да, и точно в този период трябва да внимаваш с поливането. Понеже коренчетата му са нежни, да не загният. В хладна стая е добре да го държиш. Спокойно ще те зарадва :D просто му трябва време да си израсте до определено ниво и ще те дари и с цвят живот и здраве. Търпението води до положителни резултати. :da
Добави отговор