Switch to full style
тук може да публикувате вашите снимки
Добави отговор

Моите опити

25 Юни 2009, 12:49

Тук ще ви покажа последния си опит, който ме радва изключително много :D
Изображение

Дано ви хареса :D

Все още е много нежно, макар че е почти на седмица .
Последна промяна DarinaN на 25 Юни 2009, 12:54, променена общо 1 път

Re: Моите опити

25 Юни 2009, 12:53

А това беше началото - на 2 - 3 дни Изображение

Re: Моите опити

25 Юни 2009, 15:10

Сега остава да кажеш и какво гледаме :) т.е. кое е цветето, та да знаем - все някой ще попита :D

Re: Моите опити

25 Юни 2009, 15:54

Личи


Личи расте на средно високи дървета. Този плод е култивиран още преди 3000 г. в стария Китай. В Китай този плод е смятан за най-деликатния от всички плодове. Има високо съдържание на витамин С. Плодовете се ядат предимно сурови. За целта твърдата обвивка се бели като при варено яйце.

това ще трябва да е, но ще видим като узрее :D

Re: Моите опити

25 Юни 2009, 23:00

http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... g%26sa%3DG
Демек това е китайска слива. :D

Re: Моите опити

26 Юни 2009, 09:50

Не знам дали е китайска слива но според това , което съм чела и личи , и лонган наричат още "окото на дракона" . Приличат си като плод, само обвивката на плодовете е с различен цвят. :D
А това е ужасно капризно растение. Имах големи колебания да го покажа преди да стане поне около 20 см и да има някакъм фасон, но не се сдържах :D

Re: Моите опити

26 Юни 2009, 12:08

DarinaN написа:Не знам дали е китайска слива но според това , което съм чела и личи , и лонган наричат още "окото на дракона" . Приличат си като плод, само обвивката на плодовете е с различен цвят. :D
А това е ужасно капризно растение. Имах големи колебания да го покажа преди да стане поне около 20 см и да има някакъм фасон, но не се сдържах :D


Между другото,и аз се пробвах с това личи.За съжаление две от костилките се разцепиха и покараха ,но съвсем малко.За съжалениеповече и не мръдна.На теб браво :D

Re: Моите опити

26 Юни 2009, 12:38

шшшт, тихо. Всички да мълчат. Аз защо, мислите, не искам да го показвам ? И да ме урочаса някой растенийцето, че ще видите вие :D

Re: Моите опити

26 Юни 2009, 13:04

[img][http://gallery.cvetq.info/displayimage.php?album=favpics&cat=0&pos=9[/img]

http://gallery.cvetq.info/displayimage.php?album=favpics&cat=0&pos=9

Re: Моите опити

26 Юни 2009, 13:19

Майтапа настрани, но действително цветята хващат уроки. Аз лично вярвам в това понеже го изпитах. Не е казано, че човек трябва непременно с злоба да гледа, за да урочасва. От обич също се получава...
Имах красива Колумнея, привличаше погледите на всеки, който дойде у дома. Имаше думи като: " ахх, невероятно е", " прекрасна е"... Казвала съм да го заплюват, бях вързала мартеничка и друго въженце против "зли очи", но...уви загина. Та, който иска да ме мисли за перко наумов ама си го има урокито към цветята. С всичко казано до тук не желая да оказвам каквото и да било влияние с думите си просто споделям преживяно. Това не означава, че след, като при мен се е случило това и при други ще последва. Естествено, е че цветята имат нужда да бъдат видяни, тяхната красота не би трябвало да бъде скрита. Пък и който обича тези прелести и лека ли му е ръката красотата винаги ще е около него. :D

P.S. Извинявам се, ако съм подразнила някого с този си пост, ако е така моля модераторите да го заличат.

Dari, линковете не се отварят.
Добави отговор