Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Предложение за публикация

Очаквам Вашите предложения за развитието на сайта и форума тук.

Предложение за публикация

Мнениеот Gradinar » 13 Яну 2009, 11:21

Цветарки и Цветари, предложете за какво цвете да бъде следващата статия в cvetq.info. :da1
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Предложение за публикация

Мнениеот Strict » 13 Яну 2009, 15:31

нека бъде инфо за лейцистерия напимер :da1
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Болести и вредители по растенията

Мнениеот pyracanta » 19 Май 2012, 14:37

Явно се изказват доста професионални мнения отностно "Градинарството", но аз имам следното запитване:
Защо никой не коментира болестите и вредителите по растенията, и това как да се преборим с този доста зачестял напоследък проблем? :da
Аватар
pyracanta
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2012, 14:04

Re: Ficus carica или най-обикновенна смокиня

Мнениеот ariel » 15 Юни 2012, 03:49

:D Здравейте!Живея в гр.Аликанте/Испания/на брега на Средиземо море и преди 20 дена купих от магазин LIDL Ficus carica /най-обикновенна смокиня/.Прегледах енциклопедията, но никъде не видях да е написано за нея.На кутията и пишеше ,че трябва да се засади в съд с вместимост 8 л и го направих,но нищо друго не знам за нея.Тук през зимата температурите не падат под +15 градуса ,но лятото е доста горещо до 48-50 градуса ,през цялото време на годината много рядко вали.Смятам да я гледам на терасата ми /която е 45 кв.м/на която до 18 ч. грее слънце.Пръстта в която е засадих е универсална/купена от магазина/,която премесих с обикновен пясък.Мисля ,че в пръстта има и оборски тор.В момента е около 50 см висока и се разлисти с 7 листенца.Въпросите са ми свързани с нейното отглеждане.
Аватар
ariel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юни 2012, 03:03

Re: Ficus carica или най-обикновенна смокиня

Мнениеот Gradinar » 15 Юни 2012, 06:29

ariel написа::D Здравейте!Живея в гр.Аликанте/Испания/на брега на Средиземо море и преди 20 дена купих от магазин LIDL Ficus carica /най-обикновенна смокиня/.Прегледах енциклопедията, но никъде не видях да е написано за нея.На кутията и пишеше ,че трябва да се засади в съд с вместимост 8 л и го направих,но нищо друго не знам за нея.Тук през зимата температурите не падат под +15 градуса ,но лятото е доста горещо до 48-50 градуса ,през цялото време на годината много рядко вали.Смятам да я гледам на терасата ми /която е 45 кв.м/на която до 18 ч. грее слънце.Пръстта в която е засадих е универсална/купена от магазина/,която премесих с обикновен пясък.Мисля ,че в пръстта има и оборски тор.В момента е около 50 см висока и се разлисти с 7 листенца.Въпросите са ми свързани с нейното отглеждане.



Здравей :)
Ще се постарая да ти намеря нещо по въпроса :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50



Подобни теми


Назад към ПРЕДЛОЖЕНИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]