Switch to full style
тук можете да задавате Вашите въпроси относно форума и сайта
Добави отговор

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

09 Авг 2009, 13:23

Ами не е давал плодове - само цъфти но не връзва.Не мога до преценя защо е храстовиден - от издънки или от това че стъблото му е измръзнало през първата зима и после е избило като храст.Днес като отида ще се загледам.Мисля че не дава плодове защото те не се грижат за него - не го подрязват нито пък го поливат в жегите.Оставили са го на самотек и пак си расте.Да му се чудиш направо.

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

09 Авг 2009, 13:49

Намеса за нара, не съм спец , но който иска да отглежда нар, трябва да знае, че издънки или калеми за облагородяване се вземат винаги от растения, даващи добър добив и с преобладаващи дългоплодникови цветове. Дари и "дворния", както ти го наричаш и декоративния си дават плодове. Декоративното му приложение на места е и заради дългия му период на цъфтеж.
И малко агроинфо:
Към почвените условия нарът не е взискателен, но най-добре успява на дълбоки плодородни почви с пропусклива подпочва. Взискателен е към климатичните условия. Местата, където се отглежда нар, трябва да са топли, с южно или югозападно изложение и запазени от ветровете.
Размножаването на нара става чрез коренови издънки, чрез вкореняване на резници или чрез семена.
Според съдържанието на киселини в плода наровите сортове се делят на 3 групи: сладки, кисело-сладки и кисели.

Стеле, грижите за нара трябва да са сериозни, както и за всяко растение ама естествено за хора, които ги обичат. В случая комшийката ти губи от това, че не е положила усилие да го постегне. Защото е много полезен, не само за красота е ами и за човешкия организъм. Нарът може да се отглежда и в саксия, основно за декоративни цели. Използват се специални нискорастящи сортове за отглеждане на нар в саксия. За зимата трябва да се прибере на закрито, за да не измръзне! Яд ме е на такива хора дето имат пък не знаят как не им идва отвътре явно. :(

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

09 Авг 2009, 15:23

Да Арека съгласна съм с тебе!Факт обаче е че макар и без грижи,захвърлен на двора продължава да расте!А ако знаеш какво авокадо има!!! :? :? :? Каза ми че зимата сложила костилка в една саксия от някакво умряло цвете и го забравила на цветарника.Чак сега си размествала нещата там и като видяла то вече станало около25см и на всичкото отгоре 2 стръкчета са покарали от 1 костилка!!!!А аз 6 пъти сях и все ми изгнива костилката. :( :( :(

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

09 Авг 2009, 15:45

stela75 написа:А аз 6 пъти сях и все ми изгнива костилката. :( :( :(


Ми дори да е така няма да се настройваш, че и следващите ти опити ще са такива! Опит след опит и накрая успех! :D
Пък на комшийката ти явно и върви, няма лошо. :da

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

10 Авг 2009, 09:53

наричат го "късмета на начинаещия" , аз ще перифразирам малко грубичко - дори ще бъда максимално тактична / рядко ми се удава :) / на незаинтересования . успех на съседката.

ще ти измислим авокадо - между другото - добро е за налагане на скара :D / беше си моя измишльотина/ и става вкусно. в зелена салата , когато не е прекалено узряло също го обичам :D

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

10 Авг 2009, 13:44

Аз искам само костилка от авокадо,че този плод у нас никой не го хареса и за това не го копувам.То не че в "наше село" има откъде да се купи де ама....Ако някой от вас скъпи съфорумки си хапва авокадо моля да не изхвърля костилката а да я прати насам :) :) :)

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

10 Авг 2009, 14:28

:( ша те сдъвча , ведно с авокадото , да знаеш :)

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

25 Авг 2009, 14:36

Ох, може би не е тук мястото да питам, но как да се абонирам за темите, в които пиша, за да получавам поща, когато някой отговори след мен? В профила си на едно място трябваше да сложа човка и го направих, но пак не става :l

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

25 Авг 2009, 18:45

lusien написа:Ох, може би не е тук мястото да питам, но как да се абонирам за темите, в които пиша, за да получавам поща, когато някой отговори след мен? В профила си на едно място трябваше да сложа човка и го направих, но пак не става :l


Значи, най-горе на сайта натискаш "Потребителски панел". От лявата страна ще ти излезе меню. Натискаш на "Настройки на форума", а от там на "Писане на мнение". По средата на реда "Винаги ме уведомявай за отговори:" натисни на "Да". Това е. Ако има проблем пиши на ЛС :)

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

08 Окт 2009, 11:04

Искам да си сложа аватар от компютъра, възможно ли е?
Добави отговор