Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Очаквам Вашите въпроси тук!

тук можете да задавате Вашите въпроси относно форума и сайта

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот stela75 » 09 Авг 2009, 13:23

Ами не е давал плодове - само цъфти но не връзва.Не мога до преценя защо е храстовиден - от издънки или от това че стъблото му е измръзнало през първата зима и после е избило като храст.Днес като отида ще се загледам.Мисля че не дава плодове защото те не се грижат за него - не го подрязват нито пък го поливат в жегите.Оставили са го на самотек и пак си расте.Да му се чудиш направо.
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот Areka » 09 Авг 2009, 13:49

Намеса за нара, не съм спец , но който иска да отглежда нар, трябва да знае, че издънки или калеми за облагородяване се вземат винаги от растения, даващи добър добив и с преобладаващи дългоплодникови цветове. Дари и "дворния", както ти го наричаш и декоративния си дават плодове. Декоративното му приложение на места е и заради дългия му период на цъфтеж.
И малко агроинфо:
Към почвените условия нарът не е взискателен, но най-добре успява на дълбоки плодородни почви с пропусклива подпочва. Взискателен е към климатичните условия. Местата, където се отглежда нар, трябва да са топли, с южно или югозападно изложение и запазени от ветровете.
Размножаването на нара става чрез коренови издънки, чрез вкореняване на резници или чрез семена.
Според съдържанието на киселини в плода наровите сортове се делят на 3 групи: сладки, кисело-сладки и кисели.

Стеле, грижите за нара трябва да са сериозни, както и за всяко растение ама естествено за хора, които ги обичат. В случая комшийката ти губи от това, че не е положила усилие да го постегне. Защото е много полезен, не само за красота е ами и за човешкия организъм. Нарът може да се отглежда и в саксия, основно за декоративни цели. Използват се специални нискорастящи сортове за отглеждане на нар в саксия. За зимата трябва да се прибере на закрито, за да не измръзне! Яд ме е на такива хора дето имат пък не знаят как не им идва отвътре явно. :(
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот stela75 » 09 Авг 2009, 15:23

Да Арека съгласна съм с тебе!Факт обаче е че макар и без грижи,захвърлен на двора продължава да расте!А ако знаеш какво авокадо има!!! :? :? :? Каза ми че зимата сложила костилка в една саксия от някакво умряло цвете и го забравила на цветарника.Чак сега си размествала нещата там и като видяла то вече станало около25см и на всичкото отгоре 2 стръкчета са покарали от 1 костилка!!!!А аз 6 пъти сях и все ми изгнива костилката. :( :( :(
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот Areka » 09 Авг 2009, 15:45

stela75 написа:А аз 6 пъти сях и все ми изгнива костилката. :( :( :(


Ми дори да е така няма да се настройваш, че и следващите ти опити ще са такива! Опит след опит и накрая успех! :D
Пък на комшийката ти явно и върви, няма лошо. :da
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот DarinaN » 10 Авг 2009, 09:53

наричат го "късмета на начинаещия" , аз ще перифразирам малко грубичко - дори ще бъда максимално тактична / рядко ми се удава :) / на незаинтересования . успех на съседката.

ще ти измислим авокадо - между другото - добро е за налагане на скара :D / беше си моя измишльотина/ и става вкусно. в зелена салата , когато не е прекалено узряло също го обичам :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот stela75 » 10 Авг 2009, 13:44

Аз искам само костилка от авокадо,че този плод у нас никой не го хареса и за това не го копувам.То не че в "наше село" има откъде да се купи де ама....Ако някой от вас скъпи съфорумки си хапва авокадо моля да не изхвърля костилката а да я прати насам :) :) :)
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот DarinaN » 10 Авг 2009, 14:28

:( ша те сдъвча , ведно с авокадото , да знаеш :)
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот lusien » 25 Авг 2009, 14:36

Ох, може би не е тук мястото да питам, но как да се абонирам за темите, в които пиша, за да получавам поща, когато някой отговори след мен? В профила си на едно място трябваше да сложа човка и го направих, но пак не става :l
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот Gradinar » 25 Авг 2009, 18:45

lusien написа:Ох, може би не е тук мястото да питам, но как да се абонирам за темите, в които пиша, за да получавам поща, когато някой отговори след мен? В профила си на едно място трябваше да сложа човка и го направих, но пак не става :l


Значи, най-горе на сайта натискаш "Потребителски панел". От лявата страна ще ти излезе меню. Натискаш на "Настройки на форума", а от там на "Писане на мнение". По средата на реда "Винаги ме уведомявай за отговори:" натисни на "Да". Това е. Ако има проблем пиши на ЛС :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот pypylota » 08 Окт 2009, 11:04

Искам да си сложа аватар от компютъра, възможно ли е?
Това е мястото, на което искам да отида да живея....
Спокойствие и само спокойствие!
Карлсон, който живееше на покрива...
Аватар
pypylota
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Окт 2009, 09:20
Местоположение: София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ВЪПРОСИ, ОТГОВОРИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], iqanefavixu


cron