Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Очаквам Вашите въпроси тук!

тук можете да задавате Вашите въпроси относно форума и сайта

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот DarinaN » 16 Юли 2009, 23:18

искам да питам ако бананчето има детки кога да се разделят от него. а ако му е малка саксията може ли сега да се премести. а ако и двете ?
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот Areka » 07 Авг 2009, 16:07

Дари, няма да е зле да покажеш снимки на банана, за да се види в какво състояние е, а и съветите така ще са по-пълноценни мисля. :D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот stela75 » 07 Авг 2009, 23:39

Даре а защо ти е да вадиш издънки от бананчето?Аз на моето му ги режа и ги махам много внимателно.Така големият банан си расте и за 1 год се наложи да го пресаждам 3 пъти
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот DarinaN » 08 Авг 2009, 00:50

от ръкава ли да ги извадя, като не е мое, пиле ? :-p аз съм Дарина, не Хари Потър :(
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот stela75 » 08 Авг 2009, 01:16

DarinaN написа:искам да питам ако бананчето има детки кога да се разделят от него. а ако му е малка саксията може ли сега да се премести. а ако и двете ?

извинявай но останах с впечатлението че имаш бананче
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот DarinaN » 08 Авг 2009, 09:08

Стелка, дано не съм те разсърдила. трябва да си ми свикнала вече . ако съм сгафила с изказването - ти ме извини , ето , искам всички да знаят, че не съм целяла обида в никакъв случай. а така отговарям на тези, които чувствам по - близки :-p
:da1 - зе тебе, Стели / плс, не се сърди/
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот stela75 » 08 Авг 2009, 13:58

Разбира се че не ти се сърдя! :-p Просто не разбрах имаш ли банан или нямаш.Ако нямаш да се опитам да отгледам една издънка от моя и да ти го пратя.
Имам и един друг въпрос към теб .Едно пиленце ми каза :) че имаш резник от нар.Аз днес открих у съседката цял огромен храст и тя ми разреши да си отрежа колкото резника искам.От къде да режа и сега ли му е времето?
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот DarinaN » 09 Авг 2009, 00:31

stela75 написа:Разбира се че не ти се сърдя! :-p Просто не разбрах имаш ли банан или нямаш.Ако нямаш да се опитам да отгледам една издънка от моя и да ти го пратя.
Имам и един друг въпрос към теб .Едно пиленце ми каза :) че имаш резник от нар.Аз днес открих у съседката цял огромен храст и тя ми разреши да си отрежа колкото резника искам.От къде да режа и сега ли му е времето?


по - добре извади хубави издънки - нара пуска много, и се опитай да ги вадиш с малко пръст по корените. после поливай обилно докато се хване . /искам и от едното, и от другото/ . колкото за резниците - ако решиш така да е - да не са по - къси от 10 - 12 см. и слагай направо под буркан. но ако ти даде " зелен светофар" съседката - вади няколко издънки .
за мене от двата спомената вида и нар , и банан / да не си питала/ . и да не си посмяла да откажеш :) . ако успея тези мини - резници да ги опазя, щото вече са само два - във вода не става - единия ще ти го дам вкоререн. той трябва да е декоративан. ако пък не ти даде издънки, режи . а може да пробваме и от семка , а другата година, ако поникнат, ще вземеш резници за ашладисване :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот stela75 » 09 Авг 2009, 00:44

Да ти кажа че незнам какъв вид е нара.Съседката го гледа в двора си.Каза ми че преди5 год и го подарил кандидат зетя и.2год. го държала вкъщи и накрая като станал голям го посадила в двора.Каза че зимата го е завивала с платнище но сега е много голям и го е оставила и пак е отцелял.Изглежда като храст но е висок над2метра.
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Очаквам Вашите въпроси тук!

Мнениеот DarinaN » 09 Авг 2009, 00:54

а дали е имал плодове ? ако прави нормални плодове - значи си е обикновен "дворен" нар. за декоративния не знам дали прави плодове - тука спецовете си траят, но предполагам, че и двата вида цъфтят.
а вероятно изглежда като храст заради издънки - погледна ли стъблото дали е само едно или са много ?
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ВЪПРОСИ, ОТГОВОРИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ulemeweja