Switch to full style
раздел интериор
Добави отговор

Re: "Отзимяване"

29 Мар 2009, 00:20

mama Dani написа:Ми значи на тоя етап изнасям мушкатата на свекито. Надеждата ми и да падне слана!!! :) :)

Според мен е още рано.При нас вечер става много студено,пък и един вятър брули! :( Изкарах само двата стари олеандри,които имат тренинг на студа. :-p

Re: "Отзимяване"

29 Мар 2009, 00:33

Айде и аз се престраших и ще изнеса утре юка и аукуба навън, пък да ги вида :)

Re: "Отзимяване"

29 Мар 2009, 09:48

След няколко дни примък-отмък,оставих саксийките със Сакъзчета да нощуват на перваза вън.Сутринта някои листенца бяха леко сбръчкани и поомекнали :l .Маме,мисля,че и на свекито ти няма да се чувстват кой знае колко добре. :da1

Re: "Отзимяване"

29 Мар 2009, 11:14

ilimili написа:След няколко дни примък-отмък,оставих саксийките със Сакъзчета да нощуват на перваза вън.Сутринта някои листенца бяха леко сбръчкани и поомекнали :l .Маме,мисля,че и на свекито ти няма да се чувстват кой знае колко добре. :da1


Ми точно това ми е дълбоката мисъл! :) Жал ме е да ги метна в коша, пък е и абсурдно да го направя де ....ама това са старите мушката - от ония изправените, които са на по 10 години сигурно коренища и са бели и розови поне да бяха червени... и са 15 саксии и нали се сещаш - цялата тераса с моловки и няма място за моите китки! :-vv А така ще и кажа че са позамръзнали и ще ги разредя поне до половината бройка, нямам избор просто.

Re: "Отзимяване"

29 Мар 2009, 11:45

Вчера се облещи едно слънце и аз взех че изкарах навън зокума, хебетата, австралийските кордилинета, формиума на Анито, лимоновите кипариси и много други знайни и незнайни герои. Ани, за бугенвилиите е рано да се изкарват, защото нощите са студени и да не станат зян :l

Re: "Отзимяване"

29 Мар 2009, 14:16

Златна Мери за формиума не се безпокой при мен си презимува отвън .Бугенвилията от вчера е от вън ,тя и без това е на голи пръчоци и понеже всяка зима зимува на много студено и и окапват листата и после пак си покарва и тя е куче марка.

Re: "Отзимяване"

04 Апр 2009, 17:16

Аз днес изкарах навън жасмина и бенджамина си. От 2-3 дни е изкаран и Clerodendrum bungei, който засадих скоро. Скоро ще пресадя кактусите си и също ще ги изкарам навън. Засега вътре ще оставя само мухоловките (четох, че обичат много слънчевата светлина, но е по-добре да не е пряка), а занапред ще видя. Чудя се за обесата, защото ми е сравнително нова. Трябва да попрочета още информация за нея, но "Чичо Гугъл" нещо се "стиска". Ако вие знаете нещо - помагайте. :-p Лимончето също ще го изкарам скоро. Резниците във вода остават вътре. Навън ми е водната лилия, а също и днес засадените семки от еделвайс.
И то с това се изчерпва скромната ми колекция тук в София. :) Иначе в Добрич имам още някоя и друга китка, но те не са при мен. :l Но като се прибера през почивните дни в началото на май, ще си взема поне дебелец (както и да му е научното име :) ), защото ми е един от фаворитите. Не крия симпатиите си - нарежда се сред любимците ми! :-p А и е толкова непретенциозен и издръжлив. Откакто го имам, е засаден в сандъче на терасата и само се полива лятото не много често, а зимата - изобщо не. Почвата е толкова много изтощена, а той се развива и цъфти. :D Чуден е и е красавец! :D

Е - това е за "отзимяването" :-D при мен (на мен пък ми допада думичката :D ). :da

Re: "Отзимяване"

10 Апр 2009, 11:54

Браво за темата мамо Дани :D Аз също се чудих дали вече да изкарвам по терасата.За сега съм си изкарала една част естественно каскадните сакъзчета ,грудкиту на бегониите си,лилиума,ахименесите,кампанулете,кошничката с новите си петунии,хибискусите,но без кичестия жълт,който ми е слабичък.От една седмица са ми навън и се държат.Яд ме е само ,че ахименесите не ми избиват и даже ги порових :( ,но за радост :da изкочиха хубави шешарчици и мисля ,че ще изкарат.Фрезиите ,които посадих февруари покараха окоро 30см и вече ги изкарах навън ,и те са добре. :da1 :da1 :da1
Дано само да не Ви подвеждам,но мисля ,че вече е време "бебетата" да подишат чист въздух :f :f :f

Re: "Отзимяване"

14 Апр 2009, 10:04

Хора ,това временце май ни изгра лош номер :( Тамън изкарахме цветята,сега пък студено.Какво ще кажете пак ле да ги прибираме,по-нежничките? Казват ,че ще се стопли след срядза,нали няма да им стане нищо за 2-3 по- хладни дни?

Re: "Отзимяване"

14 Апр 2009, 19:23

Според мен ,нищо няма да им стане.Аз ,което съм изхвърлила навън -връщане няма.Стигнах до половината с ваденето.Всяка година се каня да преброя саксиите ,но се отказвам :-D
Добави отговор