Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

"Отзимяване"

раздел интериор

Re: "Отзимяване"

Мнениеот КалиД » 29 Мар 2009, 00:20

mama Dani написа:Ми значи на тоя етап изнасям мушкатата на свекито. Надеждата ми и да падне слана!!! :) :)

Според мен е още рано.При нас вечер става много студено,пък и един вятър брули! :( Изкарах само двата стари олеандри,които имат тренинг на студа. :-p
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Re: "Отзимяване"

Мнениеот HobGoblin » 29 Мар 2009, 00:33

Айде и аз се престраших и ще изнеса утре юка и аукуба навън, пък да ги вида :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: "Отзимяване"

Мнениеот ilimili » 29 Мар 2009, 09:48

След няколко дни примък-отмък,оставих саксийките със Сакъзчета да нощуват на перваза вън.Сутринта някои листенца бяха леко сбръчкани и поомекнали :l .Маме,мисля,че и на свекито ти няма да се чувстват кой знае колко добре. :da1
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: "Отзимяване"

Мнениеот mama Dani » 29 Мар 2009, 11:14

ilimili написа:След няколко дни примък-отмък,оставих саксийките със Сакъзчета да нощуват на перваза вън.Сутринта някои листенца бяха леко сбръчкани и поомекнали :l .Маме,мисля,че и на свекито ти няма да се чувстват кой знае колко добре. :da1


Ми точно това ми е дълбоката мисъл! :) Жал ме е да ги метна в коша, пък е и абсурдно да го направя де ....ама това са старите мушката - от ония изправените, които са на по 10 години сигурно коренища и са бели и розови поне да бяха червени... и са 15 саксии и нали се сещаш - цялата тераса с моловки и няма място за моите китки! :-vv А така ще и кажа че са позамръзнали и ще ги разредя поне до половината бройка, нямам избор просто.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: "Отзимяване"

Мнениеот Мериголд » 29 Мар 2009, 11:45

Вчера се облещи едно слънце и аз взех че изкарах навън зокума, хебетата, австралийските кордилинета, формиума на Анито, лимоновите кипариси и много други знайни и незнайни герои. Ани, за бугенвилиите е рано да се изкарват, защото нощите са студени и да не станат зян :l
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: "Отзимяване"

Мнениеот zamakat » 29 Мар 2009, 14:16

Златна Мери за формиума не се безпокой при мен си презимува отвън .Бугенвилията от вчера е от вън ,тя и без това е на голи пръчоци и понеже всяка зима зимува на много студено и и окапват листата и после пак си покарва и тя е куче марка.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: "Отзимяване"

Мнениеот Pavlina Nikolova » 04 Апр 2009, 17:16

Аз днес изкарах навън жасмина и бенджамина си. От 2-3 дни е изкаран и Clerodendrum bungei, който засадих скоро. Скоро ще пресадя кактусите си и също ще ги изкарам навън. Засега вътре ще оставя само мухоловките (четох, че обичат много слънчевата светлина, но е по-добре да не е пряка), а занапред ще видя. Чудя се за обесата, защото ми е сравнително нова. Трябва да попрочета още информация за нея, но "Чичо Гугъл" нещо се "стиска". Ако вие знаете нещо - помагайте. :-p Лимончето също ще го изкарам скоро. Резниците във вода остават вътре. Навън ми е водната лилия, а също и днес засадените семки от еделвайс.
И то с това се изчерпва скромната ми колекция тук в София. :) Иначе в Добрич имам още някоя и друга китка, но те не са при мен. :l Но като се прибера през почивните дни в началото на май, ще си взема поне дебелец (както и да му е научното име :) ), защото ми е един от фаворитите. Не крия симпатиите си - нарежда се сред любимците ми! :-p А и е толкова непретенциозен и издръжлив. Откакто го имам, е засаден в сандъче на терасата и само се полива лятото не много често, а зимата - изобщо не. Почвата е толкова много изтощена, а той се развива и цъфти. :D Чуден е и е красавец! :D

Е - това е за "отзимяването" :-D при мен (на мен пък ми допада думичката :D ). :da
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: "Отзимяване"

Мнениеот tan4eto » 10 Апр 2009, 11:54

Браво за темата мамо Дани :D Аз също се чудих дали вече да изкарвам по терасата.За сега съм си изкарала една част естественно каскадните сакъзчета ,грудкиту на бегониите си,лилиума,ахименесите,кампанулете,кошничката с новите си петунии,хибискусите,но без кичестия жълт,който ми е слабичък.От една седмица са ми навън и се държат.Яд ме е само ,че ахименесите не ми избиват и даже ги порових :( ,но за радост :da изкочиха хубави шешарчици и мисля ,че ще изкарат.Фрезиите ,които посадих февруари покараха окоро 30см и вече ги изкарах навън ,и те са добре. :da1 :da1 :da1
Дано само да не Ви подвеждам,но мисля ,че вече е време "бебетата" да подишат чист въздух :f :f :f
Аватар
tan4eto
Малко цвете
 
Мнения: 89
Регистриран на: 06 Мар 2009, 12:54
Местоположение: Plovdiv

Re: "Отзимяване"

Мнениеот tan4eto » 14 Апр 2009, 10:04

Хора ,това временце май ни изгра лош номер :( Тамън изкарахме цветята,сега пък студено.Какво ще кажете пак ле да ги прибираме,по-нежничките? Казват ,че ще се стопли след срядза,нали няма да им стане нищо за 2-3 по- хладни дни?
Аватар
tan4eto
Малко цвете
 
Мнения: 89
Регистриран на: 06 Мар 2009, 12:54
Местоположение: Plovdiv

Re: "Отзимяване"

Мнениеот zamakat » 14 Апр 2009, 19:23

Според мен ,нищо няма да им стане.Аз ,което съм изхвърлила навън -връщане няма.Стигнах до половината с ваденето.Всяка година се каня да преброя саксиите ,но се отказвам :-D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ИНТЕРИОР

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]


cron