Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

"Отзимяване"

раздел интериор

"Отзимяване"

Мнениеот mama Dani » 28 Мар 2009, 14:36

Сложих думата в кавички, защото нещо не ми се връзва, но пък "запролетяване" - хич! :) Приспособяване - хептен. Та въпросът ми е - кой и как започва вече да изважда растенията си навън, защото на мен много ми се ще да измъкна някоя и друга китка на терасата, но още се чудя... :D
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: "Отзимяване"

Мнениеот HobGoblin » 28 Мар 2009, 14:44

Моите китки ги изнасям постепенно по малко, с по +1 час на ден, т.е. всеки ден увеличавам времето отвън с по 1 час и като стигне 8-10 часа ги оставям. Ама това за тия по-коравите, да речем юка. И едновременно с това им добавям малко торчица и витамин Б1( анти-стряс ) :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: "Отзимяване"

Мнениеот mama Dani » 28 Мар 2009, 15:41

HobGoblin написа:Моите китки ги изнасям постепенно по малко, с по +1 час на ден, т.е. всеки ден увеличавам времето отвън с по 1 час и като стигне 8-10 часа ги оставям. Ама това за тия по-коравите, да речем юка. И едновременно с това им добавям малко торчица и витамин Б1( анти-стряс ) :)

Ооооооооооо, няма да стане тая - примък - отмък, как ли не! Анти стряса ша го опрайм някак си, щот витамини тука от зимата имам полвин кило, ма...това с часовете хич не ми са хареса!!! :-D Уф, чай да отивам да пържа един пангасиус, чи хлапето ей ся ша са върне от изпит гладно и .... :)
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: "Отзимяване"

Мнениеот HobGoblin » 28 Мар 2009, 15:47

100% повечето драцени и юка и акуба са корави копелета, ще можеш така от раз ама за другите не знам :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: "Отзимяване"

Мнениеот mama Dani » 28 Мар 2009, 19:53

Ми нямам драцени /скъсах с тях отдавна/, юката е в Бр-во, аукубата знам, че няма ядове с нея, а тук има малко китки, но все пак...жасминовиден соланум, клеродендрон, роселия, пандорея, куфея, сингониум, куркума, нолина - бая голяма, плумбаго, цеструм, асклепиас, два бенджамина, калатея, спатифилум, една орхидея дет от година и половина е пораснала един милиметър, два-три сукулента, колерия, каланхое, сентполии и сума ти мъници от резници и посяти разни грудки. Много си ги обичам, че ми топлеха душата цяла зима и не искам да им навредя. Пък другата седмица ще ми домъкнат още от другото "в къщи" и тогаз вече не знам какво ще ги правя.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: "Отзимяване"

Мнениеот Neli Maneva » 28 Мар 2009, 21:58

аз, ако почна да изнасям за по няколко часа и после пак да прибирам, че аз кога ще спя ?? 500 саксийки, ако иска някой да отслабне с мен да идва да изнасяме заедно :)
HobGoblin да не се обидиш просто се шегувам.
И на мен ми е трудно с аклиматизацията и изкарването на кактусите пролетта. При нас с североизточна българия много често падат слани до късна пролет. После пък напича яко и има опасност от прегаряне на кутикулата на растенията. По принцип изваждам трънака на вън със големи страхове. През деня по обяд на някой растения слагам фунийки от листи и вечер като се прибера от работа ги махам. Таз гимнастика поне една седмица всеки ден, бабите из махалата подлудяват да се чудят кви са тез фунийки по саксиите. Тази пролет закъсня, още не се е затоплило трайно, не съм поливала, абе с две думи ще има два дни яко изнасяне, ама да видим кога.
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: "Отзимяване"

Мнениеот HobGoblin » 28 Мар 2009, 22:24

Neli Maneva написа:аз, ако почна да изнасям за по няколко часа и после пак да прибирам, че аз кога ще спя ?? 500 саксийки, ако иска някой да отслабне с мен да идва да изнасяме заедно :)
HobGoblin да не се обидиш просто се шегувам.
И на мен ми е трудно с аклиматизацията и изкарването на кактусите пролетта. При нас с североизточна българия много често падат слани до късна пролет. После пък напича яко и има опасност от прегаряне на кутикулата на растенията. По принцип изваждам трънака на вън със големи страхове. През деня по обяд на някой растения слагам фунийки от листи и вечер като се прибера от работа ги махам. Таз гимнастика поне една седмица всеки ден, бабите из махалата подлудяват да се чудят кви са тез фунийки по саксиите. Тази пролет закъсня, още не се е затоплило трайно, не съм поливала, абе с две думи ще има два дни яко изнасяне, ама да видим кога.


:) е моите не са толкова много и ми е лесно все още :)
П.С. не се обиждам толкова лесно, т.е. нося на майтап :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: "Отзимяване"

Мнениеот zamakat » 28 Мар 2009, 22:46

Не мога да изнасям по часове защото саксиите ми са сигурно 500като на на Нели и ще ми трябва около месец докато изкарам всички.Вече почнах с по коравите-зукуми ,лимони ,датури ,кали, амарилиси,бугенвилеята, миртата, питоспорума и т.н.Днес извади доматеното дърво и фикусите. сяхме и боровинките.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: "Отзимяване"

Мнениеот Neli Maneva » 28 Мар 2009, 23:18

да не останите с грешно впечатление моите саксии са саксийчета 8х8см. и по 15 навенъж изнасям с табли. Имам и малко големи, но всичко изнасям да за два дни.
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: "Отзимяване"

Мнениеот mama Dani » 28 Мар 2009, 23:51

Ми значи на тоя етап изнасям мушкатата на свекито. Надеждата ми и да падне слана!!! :) :)
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Следваща


Подобни теми


Назад към ИНТЕРИОР

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron