Switch to full style
раздел интериор
Добави отговор

Въпрос за зимна градина

22 Окт 2008, 08:52

Някой има ли на идея как се прави закрита зимна градина?

Re: Въпрос за зимна градина

23 Окт 2008, 09:19

За зимна градина виж тук:
http://cvetq.info/comment.php?comment.news.115.extend

Re: Въпрос за зимна градина

04 Яну 2009, 19:50

Отдавна ми е мечта да направя зимна градина, но едва сега започнах да проучвам въпроса. И май отговорът, за това как се прави зимна градина, е - С МНОГО ПАРИ. Пак зависи колко квадрата е, но мястото, което ние искаме да остъклим е около 50 квадрата. И само за окачения остъклен таван цените се движат от 12-13 хиляди лв до 40 хиляди лв, по оферти на различните фирми. Да не говорим за дограмата странично. Накрая може да минем пак на "направи си сам" ;) . Незнам, времето ще покаже.

Re: Въпрос за зимна градина

05 Яну 2009, 13:41

Ани наистина,че всичко става само с пари,а ти искаш да правиш стахотна работа и да знаеш джобчето ти трябва да е доста издутичко. :lol: :lol: Но идеята ти за "направи си сам" не е лоша дори мога да ти пратя мъжът ми на помощ-той е заварчик-убиец.Само кажи и ти го пращам.

Re: Въпрос за зимна градина

05 Яну 2009, 20:55

Какво да правим като идеите ни винаги изпреварват възможностите ни. И нали пусто всичко правим в името на тези цветя и тази красота.защото не можем да живеем без нея. Ако успея да направя тази зимна градина ще спре това безкрайно мъкнене на цветята всеки сезон -навънка навътре

Re: Въпрос за зимна градина

07 Яну 2009, 01:41

За зимна градина първо мисли как да осигуриш техническите съоръжения. Най-важно е да избереш вида на остъклението, дограмата, да предвидиш ефективна вентилация, щори (за предпочитане външни), отопление, отопление на стъклопакета на покрива, водооттичане, осветление, автоматизиране на вентилацията и т.н. Ако прибавиш и някакъв воден ефект, джунглата е гарантирана.

Re: Въпрос за зимна градина

12 Яну 2009, 15:29

Ооох,да се каже е лесно,но питаш ли ме мене какъв зор виждам само с покрива. :l Но знам си нищо лесно не става.

Re: Въпрос за зимна градина

12 Фев 2009, 12:10

Руми написа:Някой има ли на идея как се прави закрита зимна градина?

Аз,но ми трябва доста инфо от твоя страна!

Re: Въпрос за зимна градина

12 Фев 2009, 12:45

Руми написа:Някой има ли на идея как се прави закрита зимна градина?

правенето на зимна градина е много лесно нещо :f

Re: Въпрос за зимна градина

12 Фев 2009, 14:44

zamakat написа:Какво да правим като идеите ни винаги изпреварват възможностите ни. И нали пусто всичко правим в името на тези цветя и тази красота.защото не можем да живеем без нея. Ако успея да направя тази зимна градина ще спре това безкрайно мъкнене на цветята всеки сезон -навънка навътре

Грешиш,ако си мислиш,че зимната градина ще я ползваш като склад-оранжерия,няма да стане.Това е приятно място за кафенце,среща,релаксация и четене на вестник,а не място за презимуване на външните растения.За избор на видове мога да помогна,но за направата на съоръжението-не.Но Мериголд ти е дала качествено инфо,за това,с което трябва да се съобразяваш.
Една лошо направена или с подръчни материали зимна градина би загрозила дома/хотела/към който принадлежи.Прави бавно,но не прави компромиси с материалите!
Добави отговор