Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпрос за зимна градина

раздел интериор

Въпрос за зимна градина

Мнениеот Руми » 22 Окт 2008, 08:52

Някой има ли на идея как се прави закрита зимна градина?
Руми
 

Re: Въпрос за зимна градина

Мнениеот Джон » 23 Окт 2008, 09:19

За зимна градина виж тук:
http://cvetq.info/comment.php?comment.news.115.extend
Джон
 

Re: Въпрос за зимна градина

Мнениеот zamakat » 04 Яну 2009, 19:50

Отдавна ми е мечта да направя зимна градина, но едва сега започнах да проучвам въпроса. И май отговорът, за това как се прави зимна градина, е - С МНОГО ПАРИ. Пак зависи колко квадрата е, но мястото, което ние искаме да остъклим е около 50 квадрата. И само за окачения остъклен таван цените се движат от 12-13 хиляди лв до 40 хиляди лв, по оферти на различните фирми. Да не говорим за дограмата странично. Накрая може да минем пак на "направи си сам" ;) . Незнам, времето ще покаже.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Въпрос за зимна градина

Мнениеот marchela » 05 Яну 2009, 13:41

Ани наистина,че всичко става само с пари,а ти искаш да правиш стахотна работа и да знаеш джобчето ти трябва да е доста издутичко. :lol: :lol: Но идеята ти за "направи си сам" не е лоша дори мога да ти пратя мъжът ми на помощ-той е заварчик-убиец.Само кажи и ти го пращам.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Въпрос за зимна градина

Мнениеот zamakat » 05 Яну 2009, 20:55

Какво да правим като идеите ни винаги изпреварват възможностите ни. И нали пусто всичко правим в името на тези цветя и тази красота.защото не можем да живеем без нея. Ако успея да направя тази зимна градина ще спре това безкрайно мъкнене на цветята всеки сезон -навънка навътре
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Въпрос за зимна градина

Мнениеот Мериголд » 07 Яну 2009, 01:41

За зимна градина първо мисли как да осигуриш техническите съоръжения. Най-важно е да избереш вида на остъклението, дограмата, да предвидиш ефективна вентилация, щори (за предпочитане външни), отопление, отопление на стъклопакета на покрива, водооттичане, осветление, автоматизиране на вентилацията и т.н. Ако прибавиш и някакъв воден ефект, джунглата е гарантирана.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за зимна градина

Мнениеот zamakat » 12 Яну 2009, 15:29

Ооох,да се каже е лесно,но питаш ли ме мене какъв зор виждам само с покрива. :l Но знам си нищо лесно не става.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Въпрос за зимна градина

Мнениеот svetlozelen » 12 Фев 2009, 12:10

Руми написа:Някой има ли на идея как се прави закрита зимна градина?

Аз,но ми трябва доста инфо от твоя страна!
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: Въпрос за зимна градина

Мнениеот Strict » 12 Фев 2009, 12:45

Руми написа:Някой има ли на идея как се прави закрита зимна градина?

правенето на зимна градина е много лесно нещо :f
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Въпрос за зимна градина

Мнениеот svetlozelen » 12 Фев 2009, 14:44

zamakat написа:Какво да правим като идеите ни винаги изпреварват възможностите ни. И нали пусто всичко правим в името на тези цветя и тази красота.защото не можем да живеем без нея. Ако успея да направя тази зимна градина ще спре това безкрайно мъкнене на цветята всеки сезон -навънка навътре

Грешиш,ако си мислиш,че зимната градина ще я ползваш като склад-оранжерия,няма да стане.Това е приятно място за кафенце,среща,релаксация и четене на вестник,а не място за презимуване на външните растения.За избор на видове мога да помогна,но за направата на съоръжението-не.Но Мериголд ти е дала качествено инфо,за това,с което трябва да се съобразяваш.
Една лошо направена или с подръчни материали зимна градина би загрозила дома/хотела/към който принадлежи.Прави бавно,но не прави компромиси с материалите!
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Следваща


Подобни теми


Назад към ИНТЕРИОР

Кой е на линия

Регистрирани потребители: atebsucbe