Switch to full style
раздел билки
Добави отговор

ПАЧА ТРЕВА-POLIGONUM AVICULARE

30 Яну 2011, 10:49

Дали има човек ,който не е виждал този плевел?-дори в градска среда -той е навдякъде около нас.
Изображение
Пачата трева също е билка.В химичния си състав има дъбилни вещества,витамин С,провитамин А и други съставки.
В народната медицина се използва като кръвоспиращо и пикочогонно средство,при наличието на камъни в жлъчката,болка и язва в стомаха и червата ,при белодробна туберкулоза .
А в градината с райграс не е желан гост-разпростира своите дълги клонки далеч от корена,който е централен и много дълбок. Клонките се стелят по земята и се вкореняват.Така че, аз гледам да унищожавам младите растения о време-по лесно се отскубват :(

Re: ПАЧА ТРЕВА-POLIGONUM AVICULARE

31 Яну 2011, 13:53

Е, този път вие ме изненадахте, и при мен е пълно с тази досада, обаче не знаех, че така се казва,дори че и тя е билка. Сега като се замислям ,тя била много щедра майката природа към нас. А туй чудо като има вит. С , как ли се ползва.Колко незнайни работи има.Ама много интересно ми стана от скоро с тези бурени - билки. Колко малко знаем за тях , а те могат да ни свършат такава огромна работа, по пътя към здравето.Но много малко хора се замислят да го търсят не в лекарствата, а в храната и в билките, и то преди да е станало късно.
Последна промяна zamakat на 31 Яну 2011, 16:32, променена общо 1 път

Re: ПАЧА ТРЕВА-POLIGONUM AVICULARE

31 Яну 2011, 15:49

Съгласна съм с теб Ани! Към билките прибягваме когато сме се отровили вече от химията в нашите лекарства! Аз например посягам най-напред към лекарствата-защото имат бърз ефект, а и не обичам дълго да се влача болна. :l
Билкотерапията е мудна, защото полезните съставки са в малки количества.Лечението става с натрупване,което изисква време за нужния ефект, а ние живеем в забързано време-не можем да чакаме или по-скоро не искаме :?
В нашата малка Родина има много билки-за всякакви болки!Но не всички са безобидни!
Предлагам: когато решите да провеждате сами билкотерапия-непременно проучете билката,която ще ползвате,или се допитайте до мнението на личния си лекар,Дозирането е много важно.
Заради някакви си пет капки от ALOE VERA, лежах в терапията на системи цели двадесет часа-ни жива ни умряла. :(
Така че-питайте,четете,търсете съвет преди да се самолекувате :-da

Re: ПАЧА ТРЕВА-POLIGONUM AVICULARE

31 Яну 2011, 17:46

Това е така, но аз имах в предвид да се храним така, че да не се стига изобщо до болест. Загуби ли се здравето, трудно се връща назад , и лечението по природен начин изисква много време, упоритост, знание, воля,търпение и вяра в успеха. Ние минахме по този път и все още вървим,но не е невъзможно. Сега вярвам в казаното от Хипократ-НЕКА ХРАНАТА БЪДЕ ВАШЕТО ЛЕКАРСТВО, А ЛЕКАРСТВОТО – ВАШАТА ХРАНА.
Хипократ - Атина IV век пр.н.е
Макар, че лекарите се кълнат в Хипократовата клетва, виждаме сега какво става със съвременната медицина -имам в предвид алопатията.
Здравето на човек е в ръцете му, пушене, пиене и нездравесловно хранене, накрая като резултат- развалени и изтощени бъбреци, черен и бял дроб, и други вътр. органи.После отиваме на лекар и си мислим, че той ще ни изпише хапчета и като ги изпием набързо ще се излекуваме. Няма такива хапчета . Няма и резервни органи,поне за сега. Не вярвам в хапчетата, дори от грип, не могат да те излекуват, на следващия месец на следващата грипна вълна, си пак болен.А има начин да живееш живот без болести,Много лекари и хора са писали за това. Има и такива алтернативни медицини и начини на лекуване, които връщат организма като цяло към здраве. Мога да ви посоча една от многото книги:Живот без болести на Петър Димков , ученик на Петър Дънов.
Така че , живейте и се хранете така, че да не се разболявате. Използвайте билките и природната храна, за да не се разболявате, а ако се случи ,тогава с много внимание и знание и рутина. Росито е права, тогава трябва да се търси компетентен съвет, но се съмнявам, че личния лекар е компетентен по билките, те обикновено са общо практикуващи лекари.Тук не искам да обиждам лекарите, нито пък да слагам всички под един знаменател.Срещала съм всякакви, в живота си.Знаете във всяка професия е така.
Така че дадено ни от бога едно чудесно тяло, той ни е дал необходимата храна, за да живее дълго и здраво,. Яжте неговата храна, а не изкуствената храна, от фабриките на човека, в лъскавите опаковки, с оцветители и консерванти, макар че това е вече много трудно да се намери такава в условията на цивилизацията и големия град.Успех
Добави отговор