Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Троскот (Cynodon dactylon (L.) Pers.)

раздел билки

Троскот (Cynodon dactylon (L.) Pers.)

Мнениеот zamakat » 28 Яну 2011, 15:22

Още едно чудо, от което още не мога да се отърва, като си купихме мястото градината беше изцяло с троскот, това е един от най упоритите бурени ,изкоренявали сме го ръчно, защото не исках да ползвам препарати, коренче по коренче, едно да пропуснеш и пак напълва. Но вижте и то е билка, стига да му знаем мястото.


Разпространение. Среща се из цялата страна. Расте по тревисти, песъчливи места, покрай пътища, по стърнища и ниви като плевел.

Използваема част. Коренищата, които се вадят през втората половина на лятото. След като се почистят се нарязват и изсушават на сянка.

Химичен състав. Коренищата съдържат сапонини, захари, нишесте, слузни вещества, полизахариди и др.

Действие. Пикочогонно и очистително. Понижава кръвното налягане, вследствие на съдоразширяващото си действие. Това действие при склерозирани съдове обаче е слабо. Билката засилва сърдечните съкращения, като забавя сърдечната дейност.

Приложение. При отоци, запек, еластичен колит, високо кръвно налягане.

Начин на употреба. Около 20 г коренища се варят в 250 мл вода. Пие се по 1 кафена чашка 3 пъти на ден преди ядене.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Троскот (Cynodon dactylon (L.) Pers.)

Мнениеот zamakat » 28 Яну 2011, 15:27

Като си погледнах мнението:

Троскот (Cynodon dactylon (L.) Pers.)
от zamakat » преди по-малко от минута в БИЛКИ

Лелеее,викам как ли ще ни се смеят от другите форуми - ще кажат - Тия само бурени качват във форума си., Може пък и да си ги отделим полезните буренчета , по голям бурен от троскота не съм виждала, Нищо нека ни се смеят, ама се смее най добре този, който се смее последен
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Троскот (Cynodon dactylon (L.) Pers.)

Мнениеот ROSSE » 30 Яну 2011, 11:04

За троскота зная че се изкупуват корените !
Но когато го видя в градината си :( направо ми се плаче :l .
Внимателно изравям и отскубвам, защото най малкото междувъзлие от това растение,останало в почвата,дава живот на ново растение.
Определено не обичам тази билка, ненавиждам този плевел :da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Троскот (Cynodon dactylon (L.) Pers.)

Мнениеот zamakat » 31 Яну 2011, 09:36

Ха, ха :) Роси. и аз съм така, не мога да се преборя с него вече толкова години, а това че е билка ми е за успокоение. :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39


Назад към БИЛКИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани